*6η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Για το κύπελλο (9/10): Ιεράπετρα – Κηφισιά 0-0 (2-4 στα πέναλτι)

ΚΗΦΙΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της τρίτης αγωνιστικής απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ εκτός έδρας, σε βάρος του οποίου και επικράτησε με 1-3. Παρότι παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της και η εμφάνισή της δεν έπιασε τα γνώριμα στάνταρ της, κατάφερε να σκοράρει από μία φορά σε κάθε ημίχρονο μέχρι το 78′, όταν και δέχτηκε την μείωση (1-2) και συνάμα το πρώτο της γκολ για φέτος. Στις καθυστερήσεις ωστόσο, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Είναι η μόνη ομάδα του Νότιου Ομίλου που έχει το απόλυτο των βαθμών και άπαντες στις τάξεις της θέλουν φυσικά να συνεχίσει σε ανάλογο μήκος κύματος. Ο κόουτς Πετράκης τόνισε πως ήταν ικανοποιημένος από το rotation στο οποίο προχώρησε απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ και τόνισε πως το παιχνίδι κόντρα στην Ιεράπετρα είναι από τα πιο σημαντικά για φέτος. Πάντα εκτός ο Σέις με μακροχρόνιο πρόβλημα, οι Ποζατζίδης, Σμπώκος και Πρίτσας με μικρότερα θέματα τραυματισμών. Την προσεχή Τετάρτη (15/12) θα αντιμετωπίσει για τους «16» του κυπέλλου την ΑΕΚ.

Κηφισιά Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*Bρέθηκε να προηγείται στα πέντε τελευταία πρώτα ημίχρονα

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

Προηγούμενο ματς: Είχε επικρατήσει της Προοδευτικής με 2-1 εντός έδρας πριν από δύο αγωνιστικές. Δίκαιο το αποτέλεσμα, έπαιξε αρκετά καλά και είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, προηγήθηκε στο 29′ και θα μπορούσε να πετύχει και περισσότερα τέρματα, αλλά στις καθυστερήσεις ισοφάρισε μόνη της τον εαυτό της με κεφαλιά αυτογκόλ. Δεν πτοήθηκε στο ελάχιστο, στην επανάληψη ήταν ολοκληρωτική η υπεροχή της και η πίεση μετουσιώθηκε σε γκολ νίκης στο 73′.

Είχε ρεπό το περασμένο Σαββατοκύριακο, συνεπώς συνιστά την δεδομένη στιγμή μία από τις πιο ξεκούραστες ομάδες στο πρωτάθλημα. Οι Κρητικοί συνιστούν μέχρι στιγμής μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος και το ξεκίνημά τους είναι σίγουρα ελπιδοφόρο. Παρόλα αυτά, τα παιχνίδια που έδωσε στην πλειοψηφία τους δεν είχαν αυξημένο βαθμό δυσκολίας. Με τρεις νίκες και μία ήττα φιγουράρει στην πέμπτη θέση! Μακροχρόνιος ο Χιμένεθ, στο μοναδικό της αγωνιστικό πρόβλημα.