*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Τσάρλτον-Κέμπριτζ 1-1.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίλτον Κέινς Ντονς με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Έισα στο 35’.

Κακή εμφάνιση και ακόμα μία ήττα για την Κέμπριτζ. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε στο ματς, δεν μπόρεσε να απειλήσει σε μεγάλο βαθμό την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της πιέστηκε έντονα, με τους γηπεδούχους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και διατηρώντας το ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει, βγαίνοντας παράλληλα από την αρνητικότητα που την περιβάλλει το τελευταίο διάστημα. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, καθώς τα αμυντικά της προβλήματα είναι τόσα πολλά που δεν μπορεί να βρει με κανένα τρόπο λύσεις ώστε να μην δέχεται γκολ. Μεσοεπιθετικά σκοράρει με το σταγονόμετρο και αυτός είναι ένας ακόμη παράγοντας, για το οποίο δεν έχει καταφέρει να αποσπάσει βαθμούς το τελευταίο διάστημα.

Κέμπριτζ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μόρκαμ με σκορ 1-4, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λίντμπερν στο 17’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπλάκετ-Τέιλορ στο 21’. Το 0-3 πέτυχε ο Μπλάκετ-Τέιλορ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 43’, ενώ το 1-3 έκανε ο Λοβ στο 61’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φρέισερ στο 69’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Τσάρλτον. Μπήκε δυνατά στο ματς και επέβαλλε το ρυθμό της, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν, αλλά στη συνέχεια βρήκε ξανά δίχτυα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Μια παρόμοια εμφάνιση με αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να πετύχει σήμερα, ώστε να δημιουργήσει ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων. Έδειξε θετικά στοιχεία στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, σκοράροντας με συνέπεια, όμως είναι τρομερά ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.