16η αγωνιστική

*Η Σιμίζου μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο την Κασίβα.

ΚΑΣΙΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας της Σαπόρο με το εκκωφαντικό 1-6 (!), για την περασμένη αγωνιστική. Είδε τους γηπεδούχους να μένουν με παίκτη λιγότερο στο 10′, γεγονός που έκανε ευκολότερο το έργο της, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στο 26ο λεπτό. Συνέχισε στον ίδιο ρυθμό στο β’ μέρος, κάνοντας το 0-4 λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού. Το τελικό 1-6 διαμορφώθηκε με γκολ από το 69′ μέχρι το 74′!

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από τέσσερα παιχνίδια (0-2-2), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την προνομιούχο 3η θέση και τους Γιοκοχάμα Μαρίνος. Αγνοεί τη νίκη στα τελευταία πέντε εντός έδρας παιχνίδια της (0-1-4), έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τέσσερα από αυτά.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Κασίβα Στατιστικά

*Under1.5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.
ΣΙΜΙΖΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από το Τόκιο, για την περασμένη αγωνιστική. Ήταν ανταγωνιστική μόνο στο 1ο ημίχρονο, αλλά δέχθηκε το 0-1 σε πολύ κρίσιμο χρονικό σημείο (45′). Παθητικός ο ρόλος της σε όλο το β’ μέρος, με το Τόκιο να διευρύνει το προβάδισμα του στο 61′ και το τελικό 0-3 να διαμορφώνεται στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αγνοεί τη νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές του πρωταθλήματος (0-1-3). Βρίσκεται στη 16η θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στα μπαράζ υποβιβασμού. Μετράει μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της (1-3-1), με τις ισοπαλίες να συνοδεύονται από under2.5 γκολ.

Τραυματίες οι Ρενάτο Ογκούστο, Τακαχάσι και Χάρα.