*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λέστερ-Κάρντιφ 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουίτακερ στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Μπούτσερ στο 31’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γκραντ στο 47’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίτακερ στο 66’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κάρντιφ. Παρ’ όλο που μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια να ισοφαρίσει, ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στη συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να φέρουν ξανά το ματς στα ίσα.

Δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς υποδέχεται την πρωτοπόρο Λέστερ. Φάνηκε βελτιωμένη στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά δεν κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο κόντρα στην Πλίμουθ. Σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως είναι επιρρεπής αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ. Μείωσε την απόστασή της από την εξάδα στο -2 και θέλει να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε στραβοπάτημα, προκειμένου να πλησιάσει ακόμα περισσότερο.

Κάρντιφ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μαβιντίντι στο 24’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Βέστεργκαρντ στο 90+3’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Λέστερ. Αποτελεσματικότερη στο πρώτο ημίχρονο, πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση από τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα να υποκύψει στις καθυστερήσεις.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από την έδρα της μαχητικής Κάρντιφ. Παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση, δεν αναμένεται να την πτοήσει το «στραβοπάτημα» της προηγούμενης αγωνιστικής, καθώς ήρθε με «άσχημο» τρόπο. Ασταμάτητη επιθετικά, πρωταγωνιστεί μονίμως ο αριστερός εξτρέμ Μαβιντίντι, ο οποίος έχει βρει δίχτυα 5 φορές στα τελευταία πέντε ματς.