*Πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 2ο γύρο του FA Cup. Οποια ομάδα κερδίσει, περνάει στον επόμενο γύρο. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα του τωρινού φιλοξενούμενου.

*Η Καρλάιλ έχει να κερδίσει εντός την Σριούσμπερι από το 2001. Από τότε την έχει υποδεχθεί έξι φορές, έχοντας τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΑΡΛΑΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Καρλάιλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στη Λίνκολν, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, και την κέρδισε με 4-3 στα πέναλτι, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Λιγκ Τρόφι. Εχει δύο νίκες και μόλις μία ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια που έχει παίξει στο γήπεδό της.

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 22η θέση για την ακρίβεια, αλλά σε απόσταση βολής και από τις δύο ομάδες που είναι εντός επικίνδυνης ζώνης, στο +1 και στο +2 αντίστοιχα.

Ο τεχνικός της, Κιθ Μίλεν, θέλει από την ομάδα του να πάρει την πρόκριση, ώστε να μπορέσει να δημιουργήσει ένα καλό μομέντουμ, ενόψει της δύσκολης συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Ντίκενσον που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καρλάιλ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στη Λίνκολν, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μαγκουάιρ στο 45’, ισοφαρίζοντας με τον Αρμερ στο 69ο λεπτό.

Καρλάιλ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει εννιά συνεχόμενα under 2,5, 11/14 συνολικά στη σεζόν.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Η Σριούσμπερι επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Τσάρλτον, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, έχοντας χάσει δύο εξ αυτών. Αλλά μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει φέτος μόνο στον προηγούμενο γύρο αυτού του θεσμού, μία ερασιτεχνική ομάδα, έχοντας γενικώς οκτώ ήττες σε 11 παιχνίδια.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην 19η θέση του για την ακρίβεια, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σριούσμπερι κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Τσάρλτον, με ένα τέρμα του Ούντοχ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, σε έναν αγώνα που δεν είχε γενικά πολλές φάσεις για γκολ.