*3η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

*Η βαθμολογία του ομίλου: Καραμπάγκ 4 (4-1), Βασιλεία 4 (4-2), Καϊράτ 1 (2-4), Ομόνοια 1 (1-4)

*Από κάθε όμιλο προκρίνεται η πρώτη ομάδα απευθείας στη φάση των «16», με την δεύτερη να παίζει διπλούς αγώνες πλέι – οφς με τις τρίτες των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ για το ποια θα περάσει στη φάση των «16».

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετρούν πρώτα τα μεταξύ τους αποτελέσματα, στη συνέχεια η διαφορά τερμάτων σε αυτά και μετά η συνολική διαφορά τερμάτων.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καραμπάγκ κέρδισε και την Σαμπάχ με 1-2 εκτός έδρας, εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο την αποβολή αντίπαλου παίκτη μόλις στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης! Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, 10η σε 15 αγώνες στη σεζόν στην οποία παραμένει αήττητη! Μάλιστα στο γήπεδό της όχι απλά έχει πέντε νίκες σε εφτά παιχνίδια, δεν έχει δεχθεί καν γκολ!

Είναι πρωτοπόρος στο πρωτάθλημα του Αζερμπαϊτζάν, έπειτα από εφτά αγωνιστικές, έχοντας την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, ούσα στο +3 από την δεύτερη θέση.

Ο προπονητής της, Γκόραν Γκουρμπάνοφ, είπε πώς η ήττα της αντιπάλου της από την Βασιλεία στην προηγούμενη αγωνιστική αδικεί την ποιότητα της. Είναι καλύτερη ομάδα απ’ ότι έδειξε σε αυτόν τον αγώνα, ενώ τόνισε πώς οι παίκτες του θα πρέπει να έχουν μεγαλύτερη θέληση για τη νίκη από προηγούμενα παιχνίδια τους.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καραμπάγκ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σαμπάχ, εκμεταλλευόμενη την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο πρώτο ημίχρονο, ανοίγοντας το σκορ με τον Οζομπιτς στο 43’, ενώ ο Ζουμπίρ στο 51’ έκανε το 0-2, με τον Ισάεφ να μειώνει για την αντίπαλο της στο 65ο λεπτό.

Καραμπάγκ Στατιστικά

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην bet365)

*Εχει 7/7 N/G εντός έδρας, οι έξι μαζί με under 2,5.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΚΑΪΡΑΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καϊράτ κέρδισε και την Ακτόμπε με 1-2 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη. Και αυτή ήταν η πρώτη της μακριά από το γήπεδό της, έπειτα από τρεις αγώνες όπου δεν τα είχε καταφέρει.

Είναι πάντα ψηλά στο πρωτάθλημα του Καζακστάν που έχει ξεκινήσει εδώ και πολύ καιρό, αφού μετά από 24 αγωνιστικές είναι στην τρίτη θέση που εξασφαλίζει ευρωπαϊκό εισιτήριο και για την επόμενη σεζόν. Και δεν πρόκειται αλλάξει θέση, αφού είναι στο -8 από την δεύτερη και στο +12 από την τέταρτη, με δύο αγωνιστικές να απομένουν για την ολοκλήρωση του φετινού πρωταθλήματος. Δεν μπόρεσε λοιπόν να υπερασπιστεί τον τίτλο που κέρδισε, αλλά θα αγωνιστεί και του χρόνου στα προκριματικά του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Ο τεχνικός της, Κουρμπάν Μπερντίεφ, είπε πώς η ισοπαλία δεν βολεύει καμία ομάδα απόψε και αμφότερες θέλουν τη νίκη, αλλά ξεκαθάρισε πώς δεν γίνεται να αποκαλύψει την τακτική του στη συνέντευξη Τύπου!

Ο επιθετικός της, και πιο γνωστός της παίκτης, Βάγκνερ Λαβ, έχει κάποιες ενοχλήσεις και η συμμετοχή του είναι αμφίβολη απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: H Καϊράτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ακτόμπε, πετυχαίνοντας δύο γκολ με τους Σουσενάτσεφ (31’), Αλικίλοφ (41’) στο πρώτο ημίχρονο, με την αντίπαλο της να μειώνει απλά με αυτογκόλ του Αλίπ στο 73’.