*36η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου

Νωρίτερα στη σεζόν: Αλμπιον Ρόβερς – Κάουντενμπιθ 2-1, Κάουντενμπιθ – Αλμπιον Ρόβερς 0-0, Αλμπιον Ρόβερς – Κάουντενμπιθ 0-1

*Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κάουντενμπιθ κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Ελγκιν, σε ένα παιχνίδι που ήταν 0-0 στο ημίχρονο! Προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά, με τέρματα των Ομπρεόν (56’), Νταν (64’), η αντίπαλος της μείωσε με τον Χέστερ στο 75’, αλλά σκόραρε δύο γκολ ακόμη στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Μπάροουμαν (81’), Κούπερ (84’ αυτ.).

Η Κάουντενμπιθ μετά την οριστικοποίηση της κατάκτηση της τελευταίας θέσης, που θα οδηγήσει στα μπαράζ παραμονής, με την πρωταθλήτρια των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων, κέρδισε με το εντυπωσιακό 1-4 εκτός έδρας την Ελγκιν. Και δείχνει να βρίσκεται σε καλή αγωνιστική κατάσταση ενόψει αυτών των κρίσιμων αγώνων που θα ακολουθήσουν.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, αν και στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια, έχοντας τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες. Και παρά τα τέσσερα γκολ που έβαλε στον προηγούμενο αγώνα της, εξακολουθεί να έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Πρόσφατα χτύπησε ο τερματοφύλακας ΜακΝτάουελ που δύσκολα θα παίξει σήμερα.

Κάουντενμπιθ Στατιστικά

*Εχει 4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

* Εχει 13/21 under 2,5 εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΜΠΙΟΝ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Αλμπιον Ρόβερς έφερε 1-1 εντός έδρας με την Στέρλινγκ Αλμπιον, ισοφαρίζοντας με τον Γουίλσον στο 60ο λεπτό και ενώ είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Κάρικ στο 33ο λεπτό, σε έναν ισορροπημένο αγώνα.

Η Αλμπιον Ρόβερς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Στέρλινγκ Αλμπιον, παραμένοντας για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη, έχοντας δύο ήττες στο συγκεκριμένο διάστημα. Η μία εξ αυτών ήταν στο πιο πρόσφατο που έπαιξε μακριά από την έδρα της, αν και αυτή ήταν η πρώτη μετά από δύο συνεχόμενες νίκες που είχε πάρει μακριά από το γήπεδό της.

Είναι ακόμη στην 9η του βαθμολογικού πίνακα και μένει να φανεί αν τερματίσει σε αυτήν την θέση ή αν κερδίσει μία ακόμη, προσπερνώντας την Ελγκιν. Και έχει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Εξακολουθούν να απουσιάζουν οι τραυματίες επιθετικοί Μπάιρν, Ράιτ και ο τιμωρημένος αμυντικός Φάγκαν.