ΙΣΤ ΦΑΙΦ - ΑΝΝΑΝ ΑΘΛΕΤΙΚ Προγνωστικά

*16η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Αννάν – Ιστ Φάιφ 2-2

ΙΣΤ ΦΑΪΦ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστ Φάιφ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Στέρλινγκ Αλμπιον, δεχόμενη δύο πολύ γρήγορα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο, από τους Φοδέριγχαμ (5’), Λιτς (10’) και παρόλο που μείωσε με τον Τρούτεν στο 41’, δέχθηκε τρίτο γκολ από τον Ντάνσμορ στις καθυστερήσεις.

Η Ιστ Φάιφ έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Στέρλινγκ Αλμπιον, πριν από δύο εβδομάδες, με αυτήν να είναι η δεύτερη σερί ήττα της, τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν κερδίζει. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει τέσσερις ήττες και μόλις μία νίκη, στις πέντε πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της εκεί.

Είναι στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά πλέον βρίσκεται πάλι σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι στην 5η θέση που δεν οδηγεί εκεί, ενώ απομακρύνθηκε στο -12 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Παραμένουν εκτός οι μακροχρόνια τραυματίες Γκάλαχερ (ΤΕ), ΜακΜάνους (ΜΕ), Γουόλς (ME), Ομάρ (ME), αλλά έγινε καλά και είναι διαθέσιμος ο επιθετικός Σιαβόνε και επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Στιλ.

Ιστ Φάιφ Στατιστικά

*Εχει 10 σερί G/G μαζί με over 2,5

* Εχει 7/10 over 2,5 εντός έδρας

ΑΝΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Αννάν έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Στρανράερ, αν και προηγήθηκε μόλις στο έβδομο λεπτό με τον Σμιθ, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Χόκσοου στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Αννάν έπαιξε κανονικά την προηγούμενη εβδομάδα και έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Στρανράερ, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη. Αλλά δεν χάνει και στους τρεις τελευταίους αγώνες που δίνει μακριά από την έδρα της, με την τελευταία ισοπαλία πρώτη έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες.

Επεσε πάλι στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα, απέχοντας πλέον τους ίδιους βαθμούς, τέσσερις συγκεκριμένα, τόσο από την τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς παραμονής, όσο και από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.