Πλέι οφ για την πρόκριση στην τελική φάση του Euro U21 που θα διεξαχθεί το 2023 στα γήπεδα της Γεωργίας και της Ρουμανίας

*Αγώνας ρεβάνς. Δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Α’ ματς: Ιρλανδία U21 – Ισραήλ U21 1-1.

ΙΣΡΑΗΛ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Ιρλανδία, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ. Ανώτερη των γηπεδούχων στο 1ο ημίχρονο, είχε πληθώρα ευκαιριών και πήρε δίκαια το προβάδισμα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (0-1 στο 45′). Παθητικός ο ρόλος της στο β’ μέρος, δεν είχε ούτε μια τελική προσπάθεια, με τους Ιρλανδούς να κυριαρχούν, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 65′. Θα μπορούσε να έχει ηττηθεί, αλλά άντεξε μέχρι τέλους, με το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ.

Πήρε αυτό που ήθελε, με τα πάντα να είναι ανοιχτά στη σημερινή ρεβάνς, σε ένα κατάμεστο γήπεδο, με πάνω από 10.000 φιλάθλους στο πλευρό της. Μοναδικό της μειονέκτημα η κακή φόρμα στην οποία βρίσκεται, μετρώντας μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 επίσημα παιχνίδια της (1-2-2)και αυτή απέναντι στο αδύναμο Σαν Μαρίνο.

Εκτός παραμένουν οι Μπλοριάν και Ποντγκορεάνου. Τιμωρημένος ο Λέμκιν. Οι Αμπάντα, Καρτσέφ και Λάιντνερ ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με την Ανδρών και θα είναι διαθέσιμοι σήμερα.

Ισραήλ U21 Στατιστικά

*4 συνεχόμενα under2.5 γκολ.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΙΡΛΑΝΔΙΑ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της με 1-1 απέναντι στο Ισραήλ, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ. Απείλησε στην αρχή, σπαταλώντας ευκαιρίες, με τους Ισραηλινούς να παίρνουν στη συνέχεια μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και μαζί και το προβάδισμα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (0-1 στο 45′). Μονόλογος το β’ μέρος για την Ιρλανδία, κυριάρχησε και έφτασε δίκαια στην ισοφάριση στο 65ο λεπτό του παιχνιδιού. Συνέχισε να πιέζει, αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της, με το έργο της για την πρόκριση σήμερα να είναι εξαιρετικά δύσκολο, αντιμετωπίζοντας τους Ισραηλινούς σε ένα κατάμεστο γήπεδο. Θα πάρει ώθηση από την πιθανή παρθενική εμφάνιση της σε τελική φάση Euro, σε περίπτωση που φύγει νικήτρια από το Τελ Αβίβ.

Εκτός παραμένουν οι Γουίλαν, Κέριγκαν, Κόνελ και ΜακΓκίνες.