*26η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Ίντσεον Γιουνάιτεντ-Νταετζού 0-0, Νταετζού-Ίντσεον Γιουνάιτεντ 2-2

*Από τα 25 παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, παραπάνω από τα μισά, τα 13, έχουν λήξει ισόπαλα.

Δείτε τα Προγνωστικά Νοτίου Κορέας

ΙΝΤΣΕΟΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Ίντσεον Γιουνάιτεντ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Γιέονμπουκ Μότορς, με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο, από τον Γιάε – Γιονγκ Παρκ στο 15ο λεπτό και από τον Κίο – Γουόν Χαν στο 45ο λεπτό.

Η Ίντσεον ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Γιέονμπουκ Μότορς, επιστρέφοντας στις ήττες έπειτα από τρεις σερί νίκες, πέντε στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν είχε χάσει. Και στο γήπεδό της έχει τρεις συνεχόμενες νίκες, έπειτα από μία ήττα εκεί.

Βρίσκεται στα όρια των θέσεων που θα καθορίσουν αν παλέψει στο τελευταίο κομμάτι της σεζόν για κάποιο εισιτήριο στο Τσάμπιονς Λιγκ ή το Asian Cup ή για την αποφυγή του υποβιβασμού και την παραμονή στην κατηγορία. Με νίκη σήμερα θα μπει εντός πρώτης εξάδας.

Ίντσεον Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Δύο σερί under 2,5 και N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*7/12 N/G εκτός έδρας το 2023

*6/12 αγώνες με 2-3 γκολ εκτός έδρας το 2023.

ΝΤΑΕΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Νταετζού έφερε 0-0 εντός έδρας με την Ουλσάν, με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα της που κράτησε το μηδέν σε πολλές περιπτώσεις. Μία γλίτωσε και από το δοκάρι της, αλλά έχασε και η ίδια μία τεράστια ευκαιρία να σκοράρει.

Η Νταετζού αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ουλσάν, με τρεις ισοπαλίες στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, αν και μακριά από το γήπεδό της έχει μόνο μία νίκη και τέσσερις ήττες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Βρίσκεται και αυτή στα όρια των θέσεων που θα καθορίσουν αν παλέψει στο τελευταίο κομμάτι της σεζόν για κάποιο εισιτήριο στο Τσάμπιονς Λιγκ ή το Asian Cup ή για την αποφυγή του υποβιβασμού και την παραμονή στην κατηγορία. Μάλιστα είναι ένα βαθμό πάνω από τη σημερινή της αντίπαλο.