*Αγώνας ρεβάνς για τη φάση των προημιτελικών του Κόπα Σουνταμερικάνα. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά την Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Μελγκάρ – Ιντερνασιονάλ 0-0

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Παρότι έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το μισάωρο, βρέθηκε πίσω στο φινάλε του ημιχρόνου, για να δεχθεί ακόμη δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά του αγώνα (70′, 84′).

Μετά από δυο παιχνίδια, η Ιντερνασιονάλ υπέστη και πάλι την ήττα. Για την ακρίβεια, την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Μάνο Μενέσες φιλοξενήθηκε από τη Φορταλέζα, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-0. Αγωνιζόμενη με αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα, δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο, παρότι έπαιζε και με παίκτη περισσότερο για μια ώρα. Έδειξε ότι είχε αλλού το μυαλό της και το “πλήρωσε” ακριβά.

Παρά την απώλεια αυτή, διατηρείται στην έκτη θέση και στο -4 από την τετράδα. Ποντάρει τώρα στην έδρα της για να επικρατήσει απόψε της Μελγκάρ και να πάρει αυτή την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κόπα Σουνταμερικάνα, όπου και ψάχνει τη διάκριση. Τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία στα πέντε πιο πρόσφατα ματς, μπροστά στο κοινό της. Φανέλα βασικού διεκδικεί ο Μπράιαν Ρομέρο, από τη στιγμή που εκτίει τιμωρία ο Αλεμάο. Κανονικά υπολογίζεται ο Καϊκέ Ρότσα, παρότι χτύπησε κόντρα στη Φορταλέζα.

Ιντερνασιονάλ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΕΛΓΚΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Περού)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ιντερνασιονάλ, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Με δέκα παίκτες οι φιλοξενούμενοι στο 64ο λεπτό.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το υψόμετρο της έδρας της η Μελγκάρ, για να πάρει προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κόπα Σουνταμερικάνα. Στο πρώτο ματς με αντίπαλο την Ιντερνασιονάλ, η ομάδα του Πάμπλο Λαβαγιέν μπορεί να είχε την επιθετική πρωτοβουλία, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια και απέτυχε να επικρατήσει. Δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση και έπαιζε και με παίκτη περισσότερο από το 64ο λεπτό.

Ταξίδεψε έτσι στη Βραζιλία με μοναδικό στόχο τη νίκη τώρα, που θα τη χαρίσει και το εισιτήριο για τα ημιτελικά, όπου αν το κάνει πράξη θα βρει απέναντι της και πάλι ομάδα από τη χώρα του καφέ. Στα θετικά για την ίδια, το γεγονός ότι δεν είχε εντός συνόρων υποχρεώσεις το περασμένο Σαββατοκύριακο, μετά από απόφαση της ομοσπονδίας να αναβάλλει τα παιχνίδια της. Χωρίς απουσίες η αποστολή της.