*Στον Α’ γύρο: Έλβερσμπεργκ – Ίνγκολσταντ 4-3

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Απόλυτα ισορροπημένη η μεταξύ τους προϊστορία (1-3-1).

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Σε μια από τις καλύτερες φετινές της εμφανίσεις, πέρασε επιβλητικά από την έδρα της Άουε με 0-3 την περασμένη αγωνιστική. Καταιγιστική στο πρώτο μέρος, χρειάστηκαν μόλις επτά λεπτά για να πετύχει και τα τρία της γκολ στο παιχνίδι (24′,- 31′), ενώ στην επανάληψη έπαιξε στο ρελαντί.

Ούτε η ίδια δεν θυμόταν από πότε είχε να κερδίσει δύο σερί ματς στο πρωτάθλημα, η εικόνα της ήταν εξαιρετική ενώ είδηση αποτέλεσε το γεγονός πως κράτησε για δεύτερο σερί ματς το μηδέν στην άμυνά της. Θέλει να μπει στην δεκάδα για λόγους γοήτρου, αρκεί δική της νίκη και παράλληλα να μην κερδίσει η Βερλ. Άγνωστο το αν θα παραμείνει ο τεχνικός Κέλνερ και μετά την λήξη της χρονιάς. Τραυματίες οι Μπράκελμαν, Μπούτλερ, Ντέλερ, Ντίτγκεν, Κέιντελ, Ράους, Στεβάνοβιτς και Τεστρούτ.

Ίνγκολσταντ Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ούτε σε ματς που έπαιζε με παίκτη παραπάνω κατάφερε να κερδίσει, έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Βέχεν την περασμένη αγωνιστική. Η αντίπαλος έμεινε με δέκα στο 42′ και δέκα αγωνιστικά λεπτά μετά (52′) πήρε κεφάλι στο σκορ, ωστόσο δεν μπόρεσε να καθαρίσει το ματς και από το πουθενά ισοφαρίστηκε (81′).

Συνεχίζει να κάνει νερά και μοιάζει να έχει μείνει από δυνάμεις. Τα σάρωσε όλα μέχρι τον Φλεβάρη, αλλά εδώ και δύο μήνες η μία γκέλα διαδέχεται την άλλη, ενδεικτικό ότι έχει μόλις μία νίκη στα επτά τελευταία (1-2-4). Έτσι, έθεσε σε κίνδυνο τον τίτλο και είδε την Φράιμπουργκ Β να μειώνει στον πόντο. Σε κάθε περίπτωση, η χρονιά εξελίχθηκε απρόσμενα καλά, αφού πανηγύρισε για πρώτη φορά την άνοδο στην Τσβάιτε. Τιμωρημένος ο Σνελμπάχερ, τραυματίες οι Κόνραντ, Ντράγκον και Σάφτινγκ.