ΓΚΟΥΑΝΓΚΤΖΟΥ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική, η Γκουανγκτζού. Η ομάδα του Ναμ Κι-Ιλ αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ιντσεόν Γιουνάιτεντ, κόντρα στην οποία έπαιζε με παίκτη περισσότερο, λίγο πριν από το τέλος του πρώτου μέρους. Παρά το αριθμητικό της πλεονέκτημα όμως, η Γκουανγκτζού ”ίδρωσε” μέχρι να πετύχει το γκολ της νίκης, το οποίο ήρθε εν τέλει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Κιμ Μιν-Χέοκ να βρίσκει δίχτυα. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 14 βαθμούς και ισοβαθμεί με την Σανγκγιού Σανγκμού στην έκτη θέση, έχοντας ωστόσο και ένα παιχνίδι λιγότερο. Σε περίπτωση νίκης στο σημερινό παιχνίδι θα ”πιάσει” την Γιέγιου στην τέταρτη θέση. Δεν εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις της μπροστά στο κοινό της, όπου σε πέντε παιχνίδια μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ιντσεόν Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΣΟΥΟΝ ΣΙΤΙ

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και την πρώτη μετά από εφτά αγωνιστικές κατάφερε να πανηγυρίσει η Σουόν Σίτι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Ντέοκ-Γιε φιλοξενήθηκε από την Ποχάνγκ, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 0-1, χάρη στο τέρμα που σημείωσε στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λι Σεούνγκ-Χιουν. Από την προηγούμενη νίκη της μέχρι και το παιχνίδι αυτό, η Σουόν Σίτι μετρούσε τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους έντεκα βαθμούς μετά από έντεκα παιχνίδια, ούσα και στην 10η θέση της βαθμολογίας. Το παιχνίδι κόντρα στην Γκουανγκτζού θα είναι το δεύτερο διαδοχικό μακριά από την έδρα της, έχοντας απολογισμό μια νίκη, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ποχάνγκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.