*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Στον πρώτο γύρο: Μπάρνσλεϊ – Γουότφορντ 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουότφορντ την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχθηκε την Χάντερσφιλντ, δεν αντιμετώπισε σημαντικά προβλήματα και επικράτησε με 2-0, σημειώνοντας και τα δύο τέρματά της στο δεύτερο ημίχρονο. “Η Χάντερσφιλντ προσπάθησε να μας αιφνιδιάσει, αλλά ήμασταν προετοιμασμένοι, γνωρίζουμε τι είναι ικανοί να κάνουν”, σημείωσε μετά το ματς ο Σίσκο Μουνιός. Με το αποτέλεσμα αυτό η Γουότφορντ έφτασε τους 40 βαθμούς, απολογισμός που την φέρνει στην 5η θέση, ισόβαθμη με την Ρέντινγκ.

Επανήλθε στις νίκες μετά από δύο διαδοχικές ήττες που είχε υποστεί. Μία στο Κύπελλο με 1-0 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και μία στο πρωτάθλημα, με 2-1 από την Σουόνσι, αμφότερες εκτός έδρας. Δυνατοί στο γήπεδό τους οι Χόρνετς, έχουν χάσει μόνο μία φορά εκεί φέτος στο πλαίσιο της Τσάμπιονσιπ (9-2-1), με τέρματα 22 υπέρ και εννέα κατά. Ζοάο Πέδρο (επιθετικός 19/6) και Ισμάιλα Σαρ (εξτρέμ 20/4) θα ξεκινήσουν, λογικά, στην ενδεκάδα παρά το γεγονός ότι διαπληκτίστηκαν προς το τέλος του αγώνα με την Χάντερσφιλντ. Υποβάθμισε το περιστατικό ο κόουτς Σίσκο Μουνιός, το απέδωσε στο πάθος των δύο παικτών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στην Χάντερσφιλντ. Ο Κλέβερλι στο 54’ εκμεταλλεύτηκε το λάθος της αντίπαλης άμυνας και έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε δέκα λεπτά αργότερα ο Ζοάο Πέδρο.

Γουότφορντ Στατιστικά

*Under 2.5 γκολ τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Σκόραρε πρώτη στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το πάλεψε όσο μπορούσε απέναντι στην Σουόνσι, την οποία υποδέχθηκε την προηγούμενη αγωνιστική, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 2-0. “Ήμασταν αυτοί που έπρεπε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεχθήκαμε στο τέλος το γκολ, ήταν άδικο για την προσπάθεια που κάναμε”, σημείωσε μετά το ματς ο τεχνικός της Μπάρνσλεϊ, Βαλεριάν Ίσμαελ. Παρέμεινε στους 34 βαθμούς, έξι λιγότερους από τη σημερινή της αντίπαλο, βρίσκεται σταθερά κοντά στις θέσεις των πλέι οφ.

Η ήττα από την Σουόνσι ήταν η δεύτερη διαδοχική στο πρωτάθλημα, μετά από εκείνη από την Νόριτς, με 1-0 εκτός έδρας. Πολύ δύσκολο πρόγραμμα για τους Τάικς, αντιμετώπισαν τις δύο πρωτοπόρους της βαθμολογίας και σήμερα κοντράρονται με μία ακόμη ομάδα που έχει ως στόχο την άνοδο. Αρκετά καλοί εκτός έδρας, κέρδισαν στις τρεις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους τους γα την Τσάμπιονσιπ. Δανεικός στην Μπάροου παραχωρήθηκε ο εξτρέμ Νταν Μπράμαλ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Σουόνσι. Το σκορ άνοιξε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Καμπάνιο, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λόου στο 55’. Η Μπάρνσλεϊ προσπάθησε να αντιδράσει και να διεκδικήσει κάτι καλό από το ματς, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά ποτέ την αντίπαλό της.