*18η αγωνιστική

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ίστλεϊ, σκοράροντας με τον Λιούις στο 45ο λεπτό.

Η Γουόκινγκ επικράτησε 0-1 εκτός έδρας της Ίστλεϊ, δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια. Στο γήπεδό της πάντως έχει τρεις σερί ήττες στο πρωτάθλημα, δεν κερδίζει εδώ και πέντε αγωνιστικές.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ακόμη δεν είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις που οδηγούν στα play off και στη ζώνη του υποβιβασμού.

Όμως μετά την περσινή της πορεία και τη συμμετοχή στα play off, η φετινή κρίνεται μέτρια ως απογοητευτική ως τώρα.

Γουόκινγκ Στατιστικά

*7/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*4/5 Ν/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεί κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ντόρκινγκ, με τέρμα του Γουάιτλι στις καθυστερήσεις. Είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Μπλερ μόλις στο έκτο λεπτό, πριν ισοφαρίσει με τον Ελερεγουέ στο 15ο λεπτό.

Η Μπρόμλεϊ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Ντόρκινγκ, με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη της, όλες όμως στο γήπεδό της. Μακριά από αυτό δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες.

Ενώ ξεκίνησε τη σεζόν με 2/2 ήττες, στα επόμενα 16 παιχνίδια της έχασε μόνο από την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ, εκτός έδρας, έχοντας 10 νίκες.

Εξακολουθεί πάντως να παραμένει στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off, ανεβαίνοντας μάλιστα στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.