*Στον πρώτο γύρο: Μπαρνέτ – Γουόκινγκ 2-0

*Έξι σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Απ΄πο

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ρότσντεϊλ, αν και προηγήθηκε με τον Κένταλ στο 15’. Την ισοφάρισε ο Χέις στο 37’, ενώ στο 66’ έμεινε με παίκτη λιγότερο και το πλήρωσε με δεύτερο γκολ που δέχθηκε από τον Ρόντνεϊ στο 88ο λεπτό.

H Γουόκινγκ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Ρότσντεϊλ, παρόλο που προηγήθηκε, με αυτή να είναι η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες και τρεις σερί νίκες στις προηγούμενες αναμετρήσεις της.

Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και πέντε αγώνες, με τρεις ισοπαλίες και δύο νίκες.

Και ενώ πέρυσι διεκδίκησε άνοδο μέσω των play off, φέτος τα αποτελέσματα της είναι τόσο τραγικά που παλεύει για την παραμονή της.

Τουλάχιστον βγήκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, απέκτησε και την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +3 από αυτή, λόγω της καλύτερης διαφορά τερμάτων.

Γουόκινγκ Στατιστικά

*102/13 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια

*3/4 G/G στα τελευταία παιχνίδια

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, με το πρώτο γκολ να το δέχεται μόλις στο πρώτο λεπτό από τον Τσικ, ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Ολομόλα στο 67ο λεπτό.

Η Μπαρνέτ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, αλλά για το Λιγκ Τρόφι, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από την συνέχεια του θεσμού.

Πλέον μοναδικός στόχος η επίτευξη της ανόδου, αλλά λογικά μέσω των play off, αφού η πρωτοπόρος Τσέστερφιλντ είναι στο +23 και σε λίγες αγωνιστικές, αναμένεται να σφραγίσει και μαθηματικά την επιστροφή της στις επαγγελματικές κατηγορίας.

Η ίδια ανέβηκε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με στόχο της να παραμείνει εκεί, ώστε να μην συμμετάσχει και στην πρώτη φάση των play off. Αυτή τη στιγμή είναι στο +4 από την τέταρτη θέση.

Και έχει πέντε νίκες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, έχοντας χάσει στα υπόλοιπα, με δύο ήττες στα τρία πιο πρόσφατα εκτός.