*11η αγωνιστική

*5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γιορκ, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Κέλερμαν στο 43’, ενώ ισοφαρίστηκε από τον Σισέ στο 59ο λεπτό.

Η Γουόκινγκ έχασε την ευκαιρία να κερδίσει, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ. Διεύρυνε έτσι το αήττητο της στους έξι αγώνες, αλλά έχει πλέον ίδιο αριθμό ισοπαλιών και νικών, από τρεις.

Μετά την περσινή της παρουσία στα play off για την άνοδο, συνεχίζει να είναι στην πρώτη επτάδα που οδηγεί και στα φετινά, αλλά σιγά – σιγά μένει αρκετά πίσω από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, ούσα στο -9 από την πρώτη θέση.

Γουόκινγκ Στατιστικά

*Πέντε σερί under 2,5

*4/5 G/G εντός έδρας

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Όλνταμ, με ένα τέρμα που δέχθηκε γρήγορα από τον Νατάλ στο έβδομο λεπτό, ενώ ο Ριντ στο 79ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Γιορκ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Όλνταμ, επιστρέφοντας στις ήττες, έπειτα από τη μία και μοναδική νίκη της στη σεζόν. Έχει χάσει τα μισά από τα παιχνίδια της ως τώρα στο πρωτάθλημα, με τρεις ήττες στους πέντε αγώνες μακριά από την έδρα της που δεν έχει νίκη.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, βρέθηκε εντός ζώνης υποβιβασμού, ούσα μάλιστα σε απόσταση βολής, αλλά στο -3, από τις θέσεις παραμονής.

Ο νέος της τεχνικός, Νιλ Άρντλεϊ, που συμπλήρωσε δύο αγώνες στον πάγκο της, ζήτησε νέους παίκτες για να μεγαλώσει το “βάθος” της ομάδας του.