*17η αγωνιστική

*Πέρυσι η καθεμία ομάδα κέρδισε στην έδρα της αντιπάλου της,

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέιμαουθ ηττήθηκε με 1-4 εντός έδρας από την Ολτρινχαμ, κυρίως επειδή αποβλήθηκε πολύ νωρίς παίκτης της. Και μάλιστα αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της ήττα στην οποία δέχθηκε τέσσερα γκολ, έχοντας αποβληθεί παίκτης της και στα δύο παιχνίδια, στο ίδιο λεπτό μάλιστα! Και στο γήπεδό της έχει μόλις μία νίκη στα εφτά τελευταία παιχνίδια.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 18η θέση του, αλλά διατηρεί μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +5 από αυτήν.

Στον ήδη τιμωρημένο μέσο Χάρφιλντ, προστίθεται και ο απών λόγω τιμωρίας αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο Μπίαργουις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέιμαουθ έχασε με 1-4 εντός έδρας από την Ολτρινχαμ, πληρώνοντας ουσιαστικά την αποβολή παίκτη της μόλις στο 22ο λεπτό. Το μόνο που κατάφερε κάποια στιγμή ήταν να μειώσει σε 1-3 με τον Ολομογουέγε στο 62’, έχοντας δεχθεί τα γκολ από τους Κόλκλαφ (34’, 60’), Κοσίλο (57’, 89’).

Γουέιμαουθ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/9 G/G εντός έδρας, 6/8 στο πρωτάθλημα.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουόκινγκ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Στόκπορτ, συνεχίζοντας το σερί των τελευταίων παιχνιδιών, όπου ένα κερδίζει και ένα χάνει, στα πέντε τελευταία. Πάντως κέρδισε το τελευταίο παιχνίδι της εκτός έδρας, έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση, αλλά βέβαια πάρα πολύ πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -5 συγκεκριμένα, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +11 από αυτήν!

Χτύπησε σοβαρά ο επιθετικός της, Οκλεϊ, που θα λείψει σχεδόν σε όλο το υπόλοιπό της σεζόν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουόκινγκ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Στόκπορτ, σε ένα παιχνίδι που δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τον Μάντεν (5’, 29’), πριν μειώσει με τον Κάμπελ στο 66ο λεπτό.