7η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 και τα τέσσερα συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες, στα οποία σημειώθηκε και Άσσος.

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Ντανκέρκ, για το πρωτάθλημα. Έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 52ο λεπτό.

Αήττητη η Γκρενόμπλ στα έξι πρώτα παιχνίδια της σεζόν, έχοντας δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βενσάν Ονιόν φιλοξενήθηκε από τη Ντανκέρκ, με την οποία έμειναν στο μηδέν.

Σε γενικές γραμμές ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ειδικά από τη στιγμή που απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Παρόλα αυτά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί κάποια από τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, για να πάρει το κάτι περισσότερο.

Τέταρτη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Τρουά (0-0 εντός), Οσέρ (0-0 εκτός) και Μπαστιά (0-0 εντός). Στα θετικά, το γεγονός ότι δεν έχει δεχθεί ακόμη κάποιο τέρματα στα μέχρι τώρα παιχνίδια της. Μοναδικός απόντας ο τραυματίας Ζενό.

Γκρενόμπλ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα δέκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Κονκαρνό, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-3 στο ημίχρονο (28′, 35′, 45’+2), για να μειώσει δις με τους Σουμανό (83′) και Ζορζέν (αυτ. 90’+2).

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Κεβιγί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ολιβιέ Εχουαφνί υποδέχθηκε την Κονκαρνό, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-3.

Βρέθηκε πίσω με 0-3 σε ένα κάκιστο για την ίδια πρώτο ημίχρονο, όπου είχε περισσότερο το ρόλο του θεατή και δεν απείλησε ιδιαίτερα. Εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε μετά την ανάπαυλα, πίεσε και το μόνο που πέτυχε ήταν να μειώσει δις προς το φινάλε.

Πρώτη ήττα μετά τις δυο ισοπαλίες με Λαβάλ (0-0 εντός) και Τρουά (2-2 εκτός), φτάνοντας τις τέσσερις στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Στη διάθεση του προπονητή του τέθηκε και πάλι ο αμυντικός Γιοάν Ροσέ.