*Goal/Goal ήρθαν τα οκτώ εντός έδρας παιχνίδια της Γκλάντμπαχ στο Τσάμπιονς Λιγκ.

*Over 2.5 ήρθαν τα 13/15 πρόσφατα παιχνίδια της Ρεάλ Μαδρίτης στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Γκλάντμπαχ – Ρεάλ Μαδρίτης στο Pamestoixima.gr

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πήρε το δεύτερο διπλό στη φετινή Μπουντεσλίγκα η Γκλάντμπαχ, η οποία πέρασε νικηφόρα με 3-2 από την έδρα της Μάιντς. Ωραίο ματς, με πολλές εκατέρωθεν ευκαιρίες, γκολ και δύο ανατροπές, μπήκε μπροστά στο σκορ και είδε την αντίπαλο γυρνάει το ματς πριν την ανάπαυλα. Εμφανίστηκε σοβαρή στο δεύτερο ημίχρονο, έδειξε χαρακτήρα σε δύσκολες καταστάσεις φτάνοντας στην ανατροπή του σκορ. Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την ομάδα του Ρόζε, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-1 με τη Βόλφσμπουργκ, επέκτεινε το αήττητο στις τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), η αλήθεια είναι πάντως πως δεν έχει πείσει ακόμη με τις εμφανίσεις της και δεν έχει πιάσει τα περσινά της στάνταρ.

Σε ό,τι αφορά το Τσάμπιονς Λιγκ, η Γκλάντμπαχ νιώθει απογοητευμένη με τον τρόπο που δεν ήρθε το διπλό στο Μιλάνο, παραχώρησε 2-2 με την Ίντερ, σε παιχνίδι που έκανε καλή εμφάνιση, έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος, αλλά από μία στημένη φάση στο φινάλε δέχθηκε την ισοφάριση. Ακόμη κι έτσι, η ομάδα του Ρόζε απέκτησε καλή ψυχολογία με τον τρόπο που ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη διοργάνωση και απέδειξε πως μπορεί να αποδειχθεί σκληρό καρύδι σ’ έναν ιδιαίτερα απαιτητικό όμιλο.

“Είναι τεράστια τιμή για την ομάδα μου να παίζει κόντρα στη μεγαλύτερη ομάδα του κόσμου και εγώ να αντιμετωπίζω έναν προπονητή όπως ο Ζιντάν που έχει αποκτήσει μεγάλη εμπειρία και το δείχνει σε κάθε ευκαιρία”, είπε ο κόουτς Ρόζε. Στο αγωνιστικό σκέλος δεν υπολογίζεται ο χαφ Ζακάρια, ενώ είναι διαθέσιμος ο έτερος χαφ Λαζάρο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-2 κόντρα στη Μάιντς. Προηγήθηκε με τον Στιντλ στο 15’, ισοφαρίστηκε στο 23’, δέχθηκε την ανατροπή στο 36’, έφερε το ματς στην ισορροπία με πέναλτι του Χόφμαν στο 76’, κάνοντας την ανατροπή με τον Γκίντερ στο 83’.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ Στατιστικά

*G/G τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima.gr).

*Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αμφισβητήθηκε όσο καμία άλλη ομάδα τις τελευταίες ημέρες η Ρεάλ Μαδρίτης, έδειξε όμως χαρακτήρα στα δύσκολα, θυμήθηκε ξανά τον καλό της εαυτό και πέρασε νικηφόρα απ’ το “Καμπ Νου” κερδίζοντας 3-1 στο κλάσικο την Μπαρτσελόνα. Ωραίο ματς στο ξεκίνημα, με γκολ εκατέρωθεν και χαμένες ευκαιρίες από τις δύο πλευρές. Πιο σοβαρή στο δεύτερο 45λεπτο η “βασίλισσα”, έκανε την ανατροπή με τραβηγμένο πέναλτι που υποδείχθηκε μετά από χρήση VAR, βρήκε κενούς χώρους στο φινάλε και τελείωσε το ματς με τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις. Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την ομάδα του Ζιντάν, είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα 1-0 από την Κάντιθ, με ρεκόρ 4-1-1 μοιράζεται τη 2η θέση με τη Γρανάδα, στο -1 από την πρωτοπόρο Σοσιεδάδ, από την οποία έχει παιχνίδι λιγότερο.

Όσον αφορά το Τσάμπιονς Λιγκ, η Ρεάλ ξεκίνησε με άσχημο τρόπο τις υποχρεώσεις της στον όμιλο, γνωρίζοντας την ήττα 3-2 από την αποδεκατισμένη Σαχτάρ στη Μαδρίτη. Τραγική εμφάνιση, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3 στο ημίχρονο, πήγε να βγάλει αντίδραση, δεν κατάφερε να πετύχει κάτι παραπάνω απ’ τη μείωση του σκορ. Χωρίς περιθώρια για νέες απώλειες, ταξίδεψε στη Γερμανία με έναν και μοναδικό στόχο, τη νίκη, που θα επαναφέρει ολοκληρωτικά το καλό κλίμα για τον Ζιντάν, ο οποίος βρέθηκε στο στόχαστρο τις προηγούμενες ημέρες και γραφόταν ακόμη ότι παίζει το κεφάλι του στο ματς με την Μπαρτσελόνα.

“Θέλουμε να κάνουμε την εμφάνιση που πραγματοποιήσαμε κόντρα στη Μπαρτσελόνα. Παίξαμε καλά και ομαδικά και αυτό με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο. Θα πρέπει να μείνουμε συγκεντρωμένοι για 90 λεπτά και να παλέψουμε για τη νίκη, επεσήμανε ο Ζιντάν. Στο αγωνιστικό κομμάτι, παραμένουν στο “απουσιολόγιο” οι Καρβαχάλ (Αμυντικός, 3, 0), Οντριοθόλα (Αμυντικός, 1, 0), Έντεγκορντ (Μέσος, 3, 0) και Αζάρ (Επιθετικός), νέα απώλεια ο Νάτσο (Αμυντικός, 3, 0) που έγινε αναγκαστική αλλαγή στο κλάσικο. Επανέρχεται στην αποστολή ο Αζάρ (Εξτρέμ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στη Μπαρτσελόνα. Προηγήθηκε με τον Βαλβέρδε στο 5’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 8’, απέκτησε ξανά το προβάδισμα με πέναλτι του Ράμος στο 63’, έκανε το 1-3 με τον Μόντριτς στο 90’.