*Φάση των «64» του κυπέλλου Γαλλίας. Μονοί αγώνες, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*100% πληρότητα θεατών.

*Στο πρωτάθλημα στις 15/8: Γκινγκάμπ – Αμιάν 0-2

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με over 2,5

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα γνωστά της απρόσμενα αποτελέσματα, προστέθηκε ακόμη ένα, αφού ηττήθηκε από την ντεφορμέ Καέν με 2-0 εκτός έδρας, μια εβδομάδα μετά την σπουδαία ανατροπή με 3-2 επί της Ντιζόν. Η αμυντική της λειτουργία παραμένει ένα από τα βασικά της προβλήματα, δεν είναι απίθανο να κινηθεί για παίκτες στα μετόπισθεν στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου. Προβληματισμένος περί αυτού ο τεχνικός Ντιμόν, επιχειρεί διαρκώς να αλλάξει σχηματισμούς και πρόσωπα αλλά για την ώρα δεν έχει βρει την κατάλληλη φόρμουλα. Υπολογίζει παραδοσιακά το κύπελλο, θεσμό που μάλιστα έχει κατακτήσει το 2014.

Προηγούμενο παιχνίδι: Hττήθηκε με 2-0 από την Καέν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική.

Γκινγκάμπ Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με no goal και under 2,5 (δες το στο Pamestoixima)

*Bρέθηκε να χάνει στα 3/4 τελευταία πρώτα ημίχρονα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΜΙΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Βρίσκεται στην καλύτερή της φάση από την αρχή της σεζόν, το απίστευτο σερί ισοπαλιών τελικά έδωσε την πολυπόθητη ψυχολογία και κατάφερε να ανέβει κοντά στην δεκάδα, αφού κρατάει σερί έξι αγώνων χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (3-3-0). Χτίζει χαρακτήρα στην έδρα της, συνέτριψε με 4-1 την Γκρενόμπλ κυριάρχησε πλήρως μόλις έλυσε τον γόρδιο δεσμό λίγο πριν την ανάπαυλα. «Πέρα από την χαμηλή βαθμολογική μας θέση, η Αμιάν βρίσκεται σε μια σειρά οκτώ συνεχόμενων αγώνων χωρίς ήττα σε όλες τις διοργανώσεις, και πρέπει να έχει και συνέχεια αυτή η όμορφη νίκη», το σχόλιο του τεχνικού Ινσμπερζέ. Μακροχρόνια τα προβλήματά της, τα οποία δεν επηρεάζουν την εικόνα της.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η εμφατική νίκη με 4-1 επί της Γκρενόμπλ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική.