*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Μπράγκε – Γκέφλε 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΓΚΕΦΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Βαστέρας, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 25ο λεπτό, έμεινε με δέκα παίκτες στο 75′ και δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Γκέφλε, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Μπένγκτσον φιλοξενήθηκε από τη Βαστέρας, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση της, βρέθηκε πίσω από τα μέσα του ημιχρόνου και δεν κατάφερε να δείξει κάτι στην πορεία. Αντιθέτως, έμεινε και με δέκα παίκτες, με την αντίπαλο της να χάνει και πέναλτι.

Μετά και από αυτή την απώλεια, είναι 11η στην κατάταξη και στο +2 από τα μπαράζ του πρωταθλήματος, από όπου και θέλει να απομακρυνθεί. Ηττήθηκε μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Εκτίει τιμωρία ο Κρίστοφερ Άσπγκρεν, που αποβλήθηκε στο προηγούμενο.

Γκέφλε Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έργκριτε, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο ένατο λεπτό με τον Στένσον, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 41′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Μπράγκε, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα φιλοξενήθηκε από την Έργκριτε, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Πήρε προβάδισμα από νωρίς στο ματς, για να δεχθεί την ισοφάριση λίγο πριν την ανάπαυλα. Παρότι είχε ευκαιρίες στην πορεία, δεν κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση, σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι.

Κάπως έτσι, είναι στους 21 βαθμούς και σε τριπλή ισοβαθμία με τις Έστερσουντ και Λαντσκρόνα, στα μέσα της κατάταξης. Αγνοεί το διπλό στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Αλεξάντερ Ζέτερστρεμ και θα απουσιάσει από το Γκέφλε – Μπράγκε.