* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (02/04): Σουγόν – Γκανγκβόν 1-1

* Στο 2ο γύρο (13/05): Σουγόν – Γκανγκβόν 0-2

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σεούλ. Ο Γιου (31’) άνοιξε το σκορ για την Γκανγκβόν και ο Μπάρμπα (68’) ισοφάρισε για την Σεούλ.

Μπορεί να παρέμεινε δίχως νίκη για 13ο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος (0-6-7), αλλά η ισοπαλία καθαυτή στο ματς του περασμένου Σαββάτου κρίνεται θετικό αποτέλεσμα, ενώ η εμφάνιση ήταν ενθαρρυντική.

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν την κατοχή (74%), αλλά η Γκανγκβόν ήταν πιο απειλητική στο πρώτο ημίχρονο. Έχασε σημαντική ευκαιρία νωρίς και βρήκε τους πρωτεουσιάνους σε ανισορροπία για να προηγηθεί. Στο δεύτερο μέρος πιέστηκε από την Σεούλ, γλίτωσε σε δύο περιπτώσεις πριν ισοφαριστεί σε δεύτερο χρόνο από στατική φάση. Η αντίδρασή της στο 1-1 όμως ήταν καλή, αυτή πλησίασε περισσότερο στο δεύτερο γκολ στα τελευταία λεπτά.

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΟΥΓΟΝ ΜΠΛΟΥΓΟΥΙΝΓΚΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Ουλσάν. Ο Γέον (40’) άνοιξε το σκορ για την Σουγόν, οι Μούλιτς (74’) και Τσαν (90+1’) έκαναν το 3-0 για να μειώσει ο Καζαϊσβίλι στο 90+5’.

Με τον πλέον απρόσμενο τρόπο επέστρεψε στις νίκες η ουραγός της λίγκας μετά από σχεδόν δύο μήνες και 9 αποτυχημένες απόπειρες (0-4-5).

Πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της σεζόν κατάφερε να κερδίσει απόλυτα δίκαια την πρωτοπόρο της λίγκας, σημειώνοντας την πρώτη εντός έδρας της χρονιάς στο πρωτάθλημα!

Η Ουλσάν μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, είχε δοκάρι νωρίς, αλλά η ομάδα της Σουγόν έβρισκε χώρους στις μεταβάσεις όσο περνούσαν τα λεπτά. Δικαίως προηγήθηκε, ντούμπλαρε το προβάδισμα μετά από repress κοντά στην αντίπαλη περιοχή και σε αντεπίθεση έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της.

Τρεις μέρες νωρίτερα κατάφερε να αποσπάσει και ισοπαλία από τη 2η της λίγκας Ποχάνγκ (1-1), αλλά ακόμα δεν έχει ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας.