*21η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκουάνγκτζου – Γκάνγκγουον 4-2

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΑΝΓΚΓΟΥΟΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Ιντσέον Γιουνάιτεντ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Καριέλο στο 71′, αστόχησε σε πέναλτι στο 18′.

Νίκη μετά από τρεις αναμετρήσεις (0-1-2) για την Γκάνγκγουον. Από μοιραίος, ωραίος ο Καριέλο που αν και αστόχησε σε πέναλτι λίγο πριν τη συμπλήρωση των 20′ (δοκάρι), διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην έδρα της Ιντσέον Γιουνάιτεντ με δυνατή κεφαλιά.

Καλύτερη σε όλη τη διάρκεια η Γκάνγκγουον, δημιούργησε τις ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερες φορές, παράλληλα δεν δέχτηκε ιδιαίτερη πίεση στα μετόπισθεν. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές έχει απολογισμό 3-1-1: Στις τέσσερις πέτυχε 2+ γκολ, κράτησε το μηδέν σε μία.

ΓΚΑΝΓΚΓΟΥΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΥΑΝΓΚΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Τζέτζου Γιουνάιτεντ. Ο Σιν Τσανγκ-Μόο έκανε το 1-0 στο 8′, ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με Αν Τάε-Χίουν (23′). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γκάμπριελ Τιγκράο με τη συμπλήρωση των 90′.

Ανεβάζοντας ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο η Γκουανγκτζού πέταξε νοκ άουτ την Τζέτζου Γιουνάιτεντ που έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, αναγκάζοντας τον Κιεόνγκ-μιν Κιμ σε σπουδαία απόκρουση μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τα βρήκε σκούρα η Γκουανγκτζού μετά το 1-1, με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα. Στις δύο τελευταίες εξόδους της γνώρισε ισάριθμες ήττες, υπέστη μόλις μία σε εννέα αναμετρήσεις με την Γκάνγκγουον (τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες): Τον Οκτώβριο 2021 με 2-1 εκτός.