14η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 8/10 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Ουράβα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Γεμπάλι στο 23ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (πεν. 45’+2, 54′, 59′).

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι παιχνίδια η Γκάμπα Οσάκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος φιλοξενήθηκε από την Ουράβα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Παρότι ήταν καλύτερη και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, σταδιακά είδε την αντίπαλο της να ισορροπεί την κατάσταση και εκμεταλλευόμενη τις φάσεις της να κάνει την ανατροπή. Τέταρτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Κασίμα (4-0 εκτός), Τσερέζο Οσάκα (1-2 εντός) και Ναγκόγια (1-0 εκτός). Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, παραμένει στην τελευταία θέση με μόλις επτά βαθμούς. Δεν αναφέρθηκαν πιθανές απουσίες, μετά και την επιστροφή του Νέτα Λαβί από το Ισραήλ.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Φουτζίτα, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (57′, 67′).

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των έξι αγώνων πρωταθλήματος για τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, στο οποίο και μετρούσε τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μούσκατ φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο φινάλε του ημιχρόνου. Στην πορεία έγινε πιο παθητική και “πλήρωσε” με ανατροπή τους χώρους που έδωσε στην αντίπαλο της, χωρίς να έχει αντίδραση στην πορεία. Παρά τη νέα απώλεια, διατηρείται στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, ωστόσο είδε τη διαφορά από την πρωτοπόρο Βίσσελ Κόμπε να ανοίγει στους πέντε βαθμούς. Εκτός μάχης βρίσκονται οι Ριούτα Κοΐκε και Ριοτάρο Τσουνόντα.