*32η αγωνιστική.

*Στον 1ο γύρο: Φουκουόκα – Γκάμπα Οσάκα 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Τσερέζο Οσάκα. Στο 8ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Ούτε στο ντέρμπι με την Τσερέζο Οσάκα κατόρθωσε η Γκάμπα να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Ηττήθηκε με 1-0, συμπλήρωσε εννέα αγώνες χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις! Ηττήθηκε στους επτά από αυτούς, στους έξι δεν σκόραρε καν. Μαθηματικά δεν έχει σωθεί, φαντάζει, ωστόσο, ιδιαίτερα δύσκολο να πέσει, μια και η διαφορά της από την τελευταία θέση είναι οκτώ βαθμοί και απομένουν τρεις αγωνιστικές για το φινάλε της σεζόν.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Δεν έχει σκοράρει στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Τέσσερα ματς χωρίς εντός έδρας νίκη, ηττήθηκε στα 3/4.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκη με 2-1 απέναντι στην Ουράβα, στον τελικό του Λιγκ Καπ. Προηγήθηκε στο 5’, στο φινάλε του ημιχρόνου πήρε αέρα δύο τερμάτων, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 67’. Η Ουράβα είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις.

Ζει ανεπανάληπτες στιγμές η Φουκουόκα. Την προηγούμενη εβδομάδα κέρδισε 2-1 την Ουράβα στον τελικό του Λιγκ Καπ και κατέκτησε το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας της! Στο πρωτάθλημα προέρχεται από δύο σερί ήττες, στις οποίες μάλιστα, δέχθηκε από τέσσερα γκολ! Έχασε 0-4 εντός έδρας από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος και 4-2 εκτός από την Καβασάκι. Με 45 πόντους, είναι ουσιαστικά αδιάφορη βαθμολογικά.