10η αγωνιστική

*Αήττητη η Σαπόρο στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γιοκοχάμα, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

*Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Εντουκά στο 43′.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη η Γιοκοχάμα, μετά και τις εννέα πρώτες στροφές στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σουχέι Γιομόντα φιλοξενήθηκε από τη Γκάμπα Οσάκα, με την οποία έμεινε στο 1-1. Έδειξε ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω από νωρίς και ισοφάρισε λίγο πριν την ανάπαυλα. Πιο παθητική στην πορεία, άντεξε όμως στην πίεση και απέφυγε τα χειρότερα. Πρώτος βαθμός μετά τις δυο ήττες από Γιοκοχάμα Μαρίνος (5-0 εκτός) και Χιροσίμα (0-3 εντός), φτάνοντας παράλληλα τους τρεις συνολικά στη σεζόν. Εκτός μάχης οι τραυματίες Ναγκάι, Γκάμπριελ και Χασεγκάβα.

Γιοκοχάμα Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα. Παρότι πήρε σαφές προβάδισμα από νωρίς με τους Αράνο (5′) και Ασάνο (13′), δέχθηκε την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (51′, πεν. 58′).

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η Σαπόρο δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς υποδέχθηκε τη Φουκουόκα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Μπήκε πιο δυναμικά και πήρε σαφές προβάδισμα από νωρίς, έχοντας τον έλεγχο μέχρι και την ανάπαυλα. Στην πορεία ωστόσο έδωσε χώρους και το “πλήρωσε” με ισοφάριση, χωρίς να αντιδράσει έκτοτε. Είχε προηγηθεί η βαριά ήττα με 4-1 στην έδρα της Ουράβα, οπότε και είναι στους δέκα βαθμούς μέχρι τώρα. Γνώριμες για ακόμη μια φορά οι απουσίες των Κομπαγιάσι, Φουκάι, Κομάι και Ομόρι.