*Στον 1ο γύρο: Βίσσελ Κόμπε – Γιοκοχάμα 3-0.

*Στο Λιγκ Καπ: Βίσσελ Κόμπε – Γιοκοχάμα 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Χιροσίμα. Προηγήθηκε στο 86’ με τον Χαγιάσι, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μία από τις χειρότερες ομάδες της κατηγορίας είναι η Γιοκοχάμα. Μετά από 21 ματς, έχει συγκεντρώσει μόλις 15 βαθμούς και αν δεν αλλάξει κάτι εντυπωσιακά, η παραμονή της στην κατηγορία θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Στο τελευταίο της ματς, στις 16 Ιουλίου, το έργο της στην έδρα της Χιροσίμα ήταν δύσκολο. Άγγιξε τη νίκη, αλλά ισοφαρίστηκε στο φινάλε και περιορίστηκε στον έναν βαθμό. Παρελθόν αποτελεί ο επιθετικός Σάουλο Μινέιρο (9/0), που παραχωρήθηκε στην Σεαρά.

Γιοκοχάμα Στατιστικά

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Ισόπαλα 0-0 ολοκληρώθηκαν τα δύο τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Νίκη εκτός έδρας με 4-1 απέναντι στην Κόφου για το Κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ στο 20’, ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο στο 53’ και σημείωσε τρία ακόμη τέρματα από το 60’ έως το 86’.

Από επιτυχία σε επιτυχία βαδίζει η Βίσσελ Κόμπε, τα κατάφερε μεσοβδόμαδα και στο Κύπελλο, αν και η Κόφου της έβαλε δύσκολα. Η νίκη με 4-1, ωστόσο, την έστειλε στα προημιτελικά και πλέον μπορεί να στρέψει την προσοχή της στο πρωτάθλημα. Εκεί όπου προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Καβασάκι. Στη συγκεκριμένη τρέχει αήττητο σερί πέντε αγώνων, με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες, ενώ βρίσκεται στην κορυφή της κατάταξης.

Βίσσελ Κόμπε Στατιστικά

*Goal / Goal και Over 2.5 και τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν δέχτηκε γκολ στα δύο τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.