*Δεν έχει σημειωθεί διπλό σε 9 επίσημες αναμετρήσεις μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

*Α’ Γύρος: Ούλενσακερ/Κίσα – Γερβ 2-2

Γερβ – Ούλενσακερ/Κίσα στην Goalbet
goalbet-logo

ΓΕΡΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γερβ επέστρεψε… αγριεμένη από την αποχή λόγω των κρουσμάτων κορωνοϊού που διαγνώστηκαν στην ομάδα και έκανε τρίτη συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στη Ράουφος (4-2). Στα προηγούμενα δύο νίκησε τις Στρέμεν (1-0) και ΧαμΚαμ (2-3) δείχνοντας ότι μπορεί να ανταποκριθεί σε χαμηλό και υψηλό τέμπο αντίστοιχα. Το παιχνίδι με την Ούλενσακερ είναι το τέταρτο σε διάστημα έντεκα ημερών. Όσον αφορα την αποστολή, δίνεται αμφίβολος ο βασικός Ντιέγο Κάμπος που έχασε τα προηγούμενα ματς. Επιστρέφει από τιμωρία ο Λάρσεν. Σταθερά εκτός ο Αρόκα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επιβλήθηκε με σκορ 4-2 της Ράουφος εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Στο 12’ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Φάντι, όμως το ημίχρονο έκλεισε στο 1-2. Στο 68’ ο Λάρσεν σκόραρε για το 2-2 και στο 80’ ο Πίμπε ολοκλήρωσε την ανατροπή. Δύο λεπτά αργότερα έκανε το τελικό 4-2.

ΓΕΡΒ Στατιστικά

*5/6 ματς τελευταία με over 2.5 (δες το στη goalbet)

*4/6 παιχνίδια έληξαν με γκολ εκατέρωθεν

*Δέχεται γκολ σε 7/9 ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ/ΚΙΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ούλενσακερ πήρε σπουδαία νίκη στην προηγούμενη αγωνιστική, επιβλήθηκε της Ράνχαϊμ (1-0) εντός έδρας και έκανε ακόμα ένα βήμα για την εξασφάλιση της παραμονής. Οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, παίζει το ματς με τη Γερβ για να φτάσει τις υπόλοιπες της κατηγορίας. Νίκησε έπειτα από τρεις σερί ήττες και έχει δύο επιτυχίες στα πρόσφατα πέντε ματς. Ο κόουτς Φρέντρικσεν υπολογίζει εκ νέου τον Χάουγκεν που επιστρέφει από τιμωρία, όμως δε συμβαίνει το ίδιο με τους μέχρι πρότινος τραυματίας Βάλσταντ και Γένσεν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε με σκορ 1-0 τη Ράνχαϊμ εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το πρώτο μέρος δεν είχε γκολ, με την Ούλενσακερ να παίρνει καλό βαθμό αμυντικά. Στο 79’ ο Κρίστιανσεν σκόραρε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.