*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-4-3).

ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε άνετα με 1-5 την Άντμιρα Πράγας εκτός έδρας για το κύπελλο και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Άνοιξε το σκορ στο 6′, ενώ στα πρώτα δέκα λεπτά της επανάληψης πέτυχε άλλα τρία γκολ! Μείωσε η γηπεδούχος λίγο αργότερα (59′) αλλά μέχρι το 64′ πέτυχε και πέμπτο γκολ.

Δεν λέει και πολλά η πρόκριση στο κύπελλο και σε καμία περίπτωση δεν άλλαξε το κακό κλίμα το οποίο επικρατεί στο εσωτερικό της. Έχει ξεκινήσει την χρονιά με μπόλικη γκρίνια και αυτό γιατί αγνοεί την νίκη στο πρωτάθλημα (0-4-3), ενώ ηττήθηκε και σε ένα must win παιχνίδι, αυτό κόντρα στην Σέσκε με 2-1 εκτός έδρας. Δεν αναφέρονται αγωνιστικά προβλήματα.

Γιάμπλονετς Στατιστικά

*Τα πέντε τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*Σκοράρει πρώτη στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής κόντρα στην πρωταθλήτρια Σπάρτα, γνωρίζοντας την ήττα με 0-2. Παρότι έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ στις αρχές του δευτέρου μέρους, δέχτηκε τέρματα στο 69′ και στο 77′ από τον Χαρασλίν. Ολοκλήρωσε το ματς με δέκα λόγω αποβολής του Πουρζιτίδη (87′).

Είχε την ατυχία να υποκύψει στην ποιότητα του Χαρασλίν. Η εμφάνισή της απέναντι στην Σπάρτα ήταν αρκετά καλή και σίγουρα άξιζε καλύτερης τύχης, ωστόσο δεν κατόρθωσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κόντρα σε έναν τέτοιο αντίπαλο, αυτό το πλήρωσε ακριβά. Μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία (1-1-3), αδικείται από την θέση της μέχρι στιγμής, τα δείγματα που έχει δείξει είναι ενθαρρυντικά. Τραυματίες οι Πλεχάτι και Φρίντεκ, τιμωρημένος ο Πουρζιτίδης.