3η αγωνιστική του 6ου ομίλου

*Ο πρώτος κάθε γκρουπ προκρίνεται στη φάση των “16”, ενώ ο δεύτερος παίζει πλέι οφ με ομάδα που θα τερματίσει τρίτη σε όμιλο του Europa League.

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΓΑΝΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 3-4 από τη Σερκλ Μπριζ, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Με τις άμυνες να μπαίνουν σε δεύτερο ρόλο, οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 24′. Το παιχνίδι απέκτησε ξέφρενο ρυθμό στο β’ μέρος, με τη Γάνδη να κάνει το 1-1 στο 49′, για να δεχτεί το 1-2 δέκα λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι έφεραν και πάλι το παιχνίδι στα ίσα στο 68′, για να μπουν άλλα δύο τέρματα μέσα σε λιγότερα από δέκα λεπτά και το δείκτη του σκορ να δείχνει 3-3 στο 77′! Η Γάνδη δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της στο υπόλοιπο του αγώνα, υπέπεσε σε παράβαση και δέχτηκε την ήττα, με το τελικό 3-4 να διαμορφώνεται από τα έντεκα βήματα στο 89′.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Γάνδη στο πρωτάθλημα, που την αφήνει προς το παρόν εκτός των πλέι οφ για μια θέση στα προκριματικά του Conference League, στο -1 από την 8η Σαρλερουά. Για την περασμένη αγωνιστική των ομίλων, κέρδισε άνετα εντός έδρας με 3-0 τη Σάμροκ Ρόβερς. “Καθάρισε” από νωρίς την υπόθεση νίκη, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 2-0 στο 18′. Δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου από τους φιλοξενούμενους στο υπόλοιπο παιχνίδι, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, με το 2ο γκολ του Οτζίτζα-Οφόε στη βραδιά.

Εκτός παραμένουν οι Λέμαγιτς και Τισουντάλι.

Γάνδη Στατιστικά

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 3 εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΖΟΥΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Ντέγκερφορς, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έδειξε πολύ κακό πρόσωπο καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ στο 29ο λεπτό. Δέχτηκε το 2-0 με το καλημέρα του β’ μέρους, χάρη σε αυτογκόλ του Ντάνιελσον στο 49′. Προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή των γηπεδούχων και μοιραία γνώρισε την ήττα, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πρώτη ήττα για την Τζουγκάρντεν μετά από επτά αγώνες, σε όλες τις διοργανώσεις. Βρίσκεται στην 1η θέση του πρωταθλήματος, ισόβαθμη με τη 2η Χάκεν. Για την περασμένη αγωνιστική των ομίλων, επικράτησε εντός έδρας της Μόλντε με 3-2. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 39′, αλλά έβγαλε αντίδραση στο β’ μέρος, ανατρέποντας το εις βάρος της 0-1 μέσα σε δέκα λεπτά (1-1 στο 50′, 2-1 στο 58′), με τους φιλοξενούμενους να παίζουν το τελευταίο μισάωρο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του αρχισκόρερ τους, Φοφανά. Παρά το αριθμητικό της πλεονέκτημα, δέχτηκε το 2-2 στο 77′, αλλά έβγαλε αντίδραση και πήρε τη νίκη με γκολ του Ασόρο στο 90+1′.