ΦΙΛΝΤΕ

Στην τρίτη φετινή της ισοπαλία στο πρωτάθλημα αρκέστηκε η Φίλντε, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μπόρεχαμ Γουντ (2-2) και Τσέστερ (1-1). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Ντέιβ Χάλινορ φιλοξενήθηκε από την Έμπσφλιτ, με την οποία και ήρθε ισόπαλη με σκορ 3-3. Αν και προηγήθηκε με 0-2 με τους Τζόουνς (9′) και Ρόου (16′), αλλά και με 2-3 με τον Φίνλι (35′), είδε τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε όλα τα τέρματα της και να διαμορφώνουν το τελικό 3-3 στο 90ο λεπτό. Απόψε, άπαντες στις τάξεις των νεοφώτιστων θέλουν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη. Για το παιχνίδι κόντρα στην Μέιντενχεντ, δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Έμπσφλιτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, φιλικά και επίσημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Στοιχημάτισε τώρα στο Φίλντε – Μέιντενχεντ Γιουν.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΓΙΟΥΝ.

Από την πρώτη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται από την πλευρά της, η Μέιντενχεντ. Μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα στα δυο πρώτα παιχνίδια της, η ομάδα του Άλαν Ντέβονσαϊρ φιλοξένησε την Χάρτλπουλ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με σκορ 2-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Τάρπι, που με δυο γκολ στο 34ο και 58ο λεπτό, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν για το τελικό αποτέλεσμα, λίγο πριν το φινάλε. Πρώτη της νίκη σε αυτή την κατηγορία, γεγονός που την ανέβασε ψυχολογικά, ενόψει και της συνέχειας, με την παραμονή στην κατηγορία να είναι και ο στόχος της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Χάρτλπουλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.