Επαναληπτικοί αγώνες για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση επανάληψης του αποτελέσματος οι δυο ομάδες θα οδηγηθούν στην παράταση και αν χρειαστεί στη διαδικασία των πέναλτι.

ΣΕΟΥΛ

Από την εκτός έδρας ήττα με 0-1 από την Ουράβα προέρχεται η Σεούλ, που είχε ρεπό το Σαββατοκύριακο, εν όψει του σημερινού «μεγάλου» αγώνα. Το σύνολο του Τσόι μπορεί να αμύνθηκε καλά, ωστόσο επιθετικά δεν κατάφερε να βρει χώρους και να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις, παρά το γεγονός πως στη φάση των ομίλων είχε την καλύτερη επίθεση της διοργάνωσης με 17 τέρματα ενεργητικό. Στη σημερινή αναμέτρηση καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 0-1 και πρωταρχικός στόχος των γηπεδούχων είναι η διατήρηση του μηδέν στα μετόπισθεν που θα κάνει το έργο τους πολύ ευκολότερο από οποιαδήποτε άλλη περίπτωση. Τα καλά νέα είναι πως  Κορεάτης κόουτς θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 0-1 από την Ουράβα.

Στατιστικό: G/G σημειώθηκε στα επτά από τα οκτώ τελευταία ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΥΡΑΒΑ

Από την εντός έδρας επικράτηση με 1-0 επί της Σεούλ προέρχεται η Ουράβα, όπου και αυτή είχε ρεπό το Σαββατοκύριακο και είναι ξεκούραστη. Το συγκρότημα του Πέτροβιτς βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, παραμένει αήττητο στα 14 τελευταία με εννιά νίκες και πέντε ισοπαλίες, ενώ έχει δεχτεί μόλις έξι τέρματα σε αυτή τη σειρά αγώνων. Στη σημερινή αναμέτρηση καλείται να υπερασπιστεί το 1-0 που αποκόμισε από το πρώτο παιχνίδι και σε περίπτωση που καταφέρει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα εστω και μια φορά, τότε αυτομάτως θα γίνει το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Αι οι φιλοξενούμενοι θα παραταχθούν πλήρης καθώς δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση με 1-0 επί της Σεούλ.

Στατιστικό: Under 2,5 γκολ σημειώθηκε στα έξι από τα επτά τελευταία ανεξαρτήτως έδρας.