Έχουν… εύκολη την ισοπαλία

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Η 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ολοκληρώνεται τη Δευτέρα. Στο ουδέτερο του Βόλου η Λαμία φιλοξενεί τον ΠΑΣ Γιάννινα και στην βετσηοπ θα βρείτε την αναμέτρηση με πολλές στοιχηματικές επιλογές, τόσο στο pre game, όσο και στο live!

Η Λαμία την προηγούμενη εβδομάδα (02/12) αντιμετώπισε τον Ιωνικό για το Κύπελλο. Επικράτησε με 2-0 χάρη σε τέρματα του Τσούκαλου στο 24’ και του Ρόμανιτς στο 52’, αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Στο πρωτάθλημα, προέρχεται από την ισοπαλία χωρίς τέρματα με αντίπαλο τον Απόλλων Σμύρνης στη Ριζούπολη. Μόλις μία νίκη έχει πανηγυρίσει στα έξι πρόσφατα παιχνίδια της στη συγκεκριμένη διοργάνωση, στην Τρίπολη επί του Αστέρα με 1-0, στα πέντε υπόλοιπα ματς είχε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα στην Betshop

Ο ΠΑΣ Γιάννινα την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχθηκε την ΑΕΚ. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις για τον Άγιαξ της Ηπείρου, ο οποίος πήρε το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Εραμούσπε στο 5’. Ωστόσο ισοφαρίστηκε τέσσερα λεπτά αργότερα και δέχθηκε το τελειωτικό χτύπημα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για να φύγει με άδεια χέρια από το γήπεδο. Το αποτέλεσμα αυτό έβαλε τέλος σε αήττητο τριών αγώνων στους οποίους μετρούσε μία ισοπαλία (1-1 Αστέρας Τρίπολης εντός) και δύο νίκες, κόντρα σε Παναιτωλικό (3-0 εντός) και Άρη (5-0 εκτός).

Φαβορί στο σημερινό αγώνα είναι Ο ΠΑΣ Γιάννινα, με το διπλό να προσφέρεται σε απόδοση 2.49 στην Betshop, ο άσσος παίζεται στο 3.14 και η ισοπαλία στο 3.03.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Goal / Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία ματς της Λαμίας ως γηπεδούχος στο πρωτάθλημα (3.20 στην Betshop).

Τρία σερί Over 2.5 μετράει ο ΠΑΣ Γιάννινα, όλα τα ματς για τη Σούπερ Λιγκ (στο 2.81 στην Betshop).

Τα 3/5 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα (σε απόδοση 3.03 η ισοπαλία στην Betshop).