*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ακρόπολις – Έργκριτε 0-1

ΕΡΓΚΡΙΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Έργκριτε, μετά από τέσσερα παιχνίδια και με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνε Άιβαρσον φιλοξενήθηκε από τη Σούντσβαλ, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, επικρατώντας με 0-1. Καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, επικράτησε δίκαια, ενώ μπορούσε να βρει ακόμη περισσότερα τέρματα. Έφτασε έτσι τους 13 βαθμούς και είναι στην ένατη θέση της κατάταξης και στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Αήττητη σε έξι εντός (2-4-0). Απουσιάζουν οι τραυματίες Αϊντάρους Αμπουκάρ, Κέβιν Άκερμαν και Μοχάμεντ Σαΐντ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Πάουλσον στο 44ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Έργκριτε Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ακρόπολις, μετά και την ήττα από τη Βάρναμο (1-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου φιλοξενήθηκε από τη Φάλκενμπεργκ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο έδειξε ένα καλύτερο πρόσωπο και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση. Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους 21 συνολικά και είναι στην 10η θέση, μαζί με τις Μπράγκε και Έστερ, κόντρα στις οποίες υστερεί. Αήττητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-2-0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με τη Φάλκενμπεργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο (12′, 36′, 43′), για να φτάσει στην ισοφάριση με τα τέρματα των Μπέρμαν (68′), Φιγκερόα (79′) και Σιβοντέντοφ (89′).