*9η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Οδυνηρή ήττα υπέστη η Επισκοπή την περασμένη εβδομάδα, εντός έδρας 0-1 κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας. Όπως αναμενόταν, το επίπεδο ήταν πολύ χαμηλό, οι πραγματικά καλές φάσεις ήταν ελάχιστες. Με πέναλτι κρίθηκε το ματς, αυτό συνέβη στο πρώτο ημίχρονο, από εκεί και έπειτα η Ιεράπετρα «κλεινόταν» ολοένα και περισσότερο στην περιοχή της και δεν επέτρεψε στην Επισκοπή να βγάλει φάσεις.

Επιστροφή στις ήττες για την Επισκοπή μετά το εκτός έδρας 3-0 επί της Ζακύνθου και το εντός έδρας 1-1 με τα Χανιά, είχαν προηγηθεί 4/4 ήττες με Καραϊσκάκη (0-1), Εργοτέλη (1-0), Αστέρα Βλαχιώτη (0-1) και Διαγόρα (1-0). Δεν είχε υποχρεώσεις την Τετάρτη. Παρελθόν αποτελεί ο Ντεμέτριους, επιστρέφουν οι Ανδρικόπουλος, Σουμπασάκης, Καλαντζής και Εμπόι. Η αποστολή: Καλογεράκης, Καλαντζής, Ψαρράς, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Θεοδώρου, Τσάβος, Πολυχρόνης, Εμπόι, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Κουκούλης, Νοικοκυράκης, Σκόνδρας, Πέτρου, Γεωργούσης, Σταθόπουλος, Νταρζίσιο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας. Το γκολ με πέναλτι στο 25’ ο Μεσιδόρο, με δέκα παίκτες έμεινε στο φινάλε η Ιεράπετρα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 6/7 Under 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*NG στα 6/7 ματς στο πρωτάθλημα.

ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκμεταλλεύτηκε για ακόμη μια φορά την έδρα του το Αιγάλεω και επικράτησε 3-1 της Ρόδου. Η διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αθηναίοι έβγαλαν περισσότερα τρεξίματα, είχαν ενέργεια και ένταση, στοιχεία που έλειψαν στον αντίπαλο. Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη, ήταν η τέταρτη στο πρωτάθλημα, με ρεκόρ 4-1-2 βρίσκεται στην 3η θέση με 13 πόντους. Τα πηγαίνει αρκετά καλά, σίγουρα καλύτερα απ’ ότι περίμεναν οι περισσότεροι. Επιστρέφει ο Καθάριος (Μέσος, 5), η αποστολή: Σικαλιάς, Φυλακτός, Αναστασίου, Βλάχος, Καλύβας, Παναγιώτου, Παπανικόλας, Παπουτσογιαννόπουλος, Καθάριος, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Σταματάκης, Τσίτσαρης, Αρναρέλλης, Βουκελάτος, Καββαδίας, Μπρέμπος, Τριμμάτης, Τσιλιγκίρης, Χοτζάλι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-1 επί της Ρόδου. Στο 1-1 το ημίχρονο, το Αιγάλεω προηγήθηκε εκ νέου στο 64’ με πέναλτι, το τελικό 3-1 ήρθε στο 68’.