*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: CSA – Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας 0-2

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει ήδη μία φορά φέτος σε αυτό το γήπεδο για περιφερειακό κύπελλο, με την Κλαμπ να κερδίζει με 1-0.

*Σε εθνικό επίπεδο οι δύο ομάδες έχουν παίξει μόνο μία φορά στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο. Αλλά παίζουν κάθε χρόνο σχεδόν, από το 2006 και έπειτα για το πολιτειακό πρωτάθλημα ή κάποιο περιφερειακό κύπελλο. Και σε 22 συνολικά αγώνες από τότε στην έδρα της Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, οι γηπεδούχοι έχουν 11 νίκες, έξι παιχνίδια έληξαν ισόπαλα και πέντε φορές κέρδισε η CSA.

*Μεγάλο τοπικό ντέρμπι.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας – CSA στην Bet365

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Βιτόρια Μπαϊα δικαίως, παρόλο που προηγήθηκε νωρίς. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της ήττα, αμφότερες εκτός έδρας, με το ίδιο σκορ μάλιστα. Αλλά στο γήπεδό της έχει έξι νίκες σε 11 αγώνες συνολικά, έχοντας χάσει εκεί μόνο από τις Ζουβεντούδε, Σαπεκοένσε, ομάδες της πρώτης τετράδας.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πολύ πιο κοντά στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, στο -8 για την ακρίβεια, παρά στη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία απέχει 11 βαθμούς.

Εκτός λοιπόν από τους μακροχρόνια τραυματίες Ραφαέλ Λονγκίν (ΜΕ), Ερικ (ΕΠ), χτύπησε και θα λείψει ο επιθετικός Ντανιέλ Αμορίμ, ενώ κάποιο πρόβλημα στον αντίχειρα έχει και ο τερματοφύλακας Βίκτορ Σόουζα που δεν θα αγωνιστεί. Τιμωρημένος είναι ο μέσος Κλαουντινέι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Βιτόρια Μπαϊα, σε έναν αγώνα που άνοιξε το σκορ στην πρώτη της επίσκεψη στην αντίπαλη περιοχή, με τον Ιούρι στο 24’. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Ραφαέλ Καριόκα στο 31’ και έχασε με τέρμα του Λέο Σεαρά στο 39ο λεπτό και ενώ νωρίτερα είχε χάσει δύο μεγάλες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G μαζί με over 2,5 (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια με 2-3 γκολ.

*Εχει 6/11 under 2,5 μαζί με N/G εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Η CSA ζορίστηκε, είχε και πολλή τύχη με το μέρος της, αλλά τελικά κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Πόντε Πρέτα. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, μία εκ των οποίων επιτεύχθηκε εκτός έδρας και αποτελεί την μία εκ των δύο που έχει πάρει μακριά από το γήπεδό της!

Εχει ανέβει λοιπόν στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και βρίσκεται πλέον σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Καζούρου (ΤΕ), Μπρούνο Ζοσέ (ΕΠ), Λεάντρο Σόουζα (ΑΜ), Νορμπέρτο (ΑΜ), Ιγκόρ Φερνάντες (ΑΜ), Πέντρο Ζούνιορ (ΕΠ) και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Αντρίγκο που χτύπησε. Επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Ροντρίγκο Πιμπάο, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο πρώτος της σκόρερ, Πάουλο Σέρτζιο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η CSA κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Πόντε Πρέτα, παρόλο που βρέθηκε να χάνει μόλις στο δεύτερο λεπτό από γκολ του Νταουχάν. Στη συνέχεια είχε δοκάρι, αλλά γλίτωσε σε αρκετές περιπτώσεις από το να δεχθεί δεύτερο τέρμα και ισοφάρισε με τον Γιάγκο στο 58’, παίρνοντας τη νίκη με τον Πάουλο Σέρτζιο στο 86ο λεπτό.