Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

*Επαναληπτική αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κόπα Σουνταμερικάνα. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

*Ο νικητής θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Τζούνιορ – Γούοντερερς.

Πρώτος αγώνας: Ιντεπεντιέντε – Σαπεκοένσε 0-0 (22/09).

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ (Βραζιλία)

Με πολλές αλλαγές και με την κούραση να την καταβάλει η Σαπεκοένσε γνώρισε την εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Γκρέμιο. Δεν φάνηκε καθόλου ανταγωνιστική, βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 10’ (1-0) και δεν δημιούργησε απειλητικές καταστάσεις προς την αντίπαλη εστία στην υπόλοιπη διάρκεια της αναμέτρησης. Πρώτη ήττα μετά από τέσσερα παιχνίδια αήττητη (2-2-0), βρίσκεται στην 11η θέση της κατάταξης, με διαφορά ασφαλείας από τις επικίνδυνες θέσεις (αυτή τη στιγμή στο +8). Δεν στάθηκε πολύ στο παιχνίδι πρωταθλήματος ο κόουτς Κάιο Τζούνιορ, ο οποίος φρόντισε να δυναμιτίσει το κλίμα ενόψει το αγώνα με την Ιντεπεντιέντε για το Σουνταμερικάνα: «Πρέπει να ανασυνταχθούμε, μπροστά μας έχουμε έναν πόλεμο κόντρα στην Ιντεπεντιέντε.

Με αμυντικούς προσανατολισμούς κατέβηκε στο πρώτο παιχνίδι, πέτυχε τον μισό στόχο της (δεν δέχθηκε γκολ), ο άλλος μισός ήταν να πετύχει ένα τέρμα και θα τα παίξει όλα στην έδρα της για την πρόκριση. Από Goal/Goal συνοδεύτηκαν τα έξι από τα οκτώ πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης. Χωρίς προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Γκρέμιο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ (Αργεντινή)

Από την άλλη πλευρά η Ιντεπεντιέντε αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τίγκρες στην έδρα της, παίζοντας με περιορισμένο ροτέισον από τον τεχνικό Γκάμπριελ Μιλίτο. Προβληματική η εικόνα της στο πρώτο μέρος βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το 18’ (0-1), ευτυχώς γι’ αυτήν ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (45’ + 3’). Στην επανάληψη με δικό της επιθετικό μονόλογο έψαξε τη νίκη, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Δεύτερη σερί ισοπαλία, είχε προηγηθεί αυτή με την Κίλμες (1-1 εκτός έδρας), παρέμεινε αήττητη, μετρώντας ακόμη δύο ισοπαλίες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της Αργεντινής. Θέλει την διάκριση στο Σουνταμερικάνα και θα κάνει τα πάντα για να βρεθεί στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης, χωρίς να σημαίνει αυτό ότι θα αδιαφορήσει για το πρωτάθλημα. Εξέτισε ο Τολέδο (ΑΜ 3/0), κανονικά στην αποστολή και ο Ντένις (ΕΠ 1/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τίγκρε για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα οκτώ πρόσφατα παιχνίδια της ανεξαρτήτως διοργάνωσης.