*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρουζέιρο – Βιτόρια Μπαϊα 2-2

*Η Βιτόρια έχει να κερδίσει την Κρουζέιρο, ανεξαρτήτως έδρας, από τις 23 Αυγούστου του 2010, όταν και την κέρδισε εκτός έδρας! Από τότε έχουν παίξει 16 αγώνες και έχασε τους 11, ενώ στην έδρα της δεν έχει νίκη στα 10 τελευταία απέναντι της, με εφτά ήττες!

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βιτόρια πέτυχε πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη, με 0-3 στο γήπεδο της Βάσκο Ντα Γκάμα, πρώτη έπειτα από τέσσερις αναμετρήσεις που δεν είχε κερδίσει. Βέβαια έχει και μόνο μία ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, η οποία βέβαια ήρθε στο γήπεδό της, μετά από δύο συνεχόμενες νίκες που είχε πετύχει σε αυτό.

Παραμένει ακόμη εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά πλέον είναι σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από τις θέσεις παραμονής, στο -1 για την ακρίβεια. Βέβαια και πάλι στις ισοβαθμίες έχει μειονέκτημα, καθώς οι νίκες της παραμένουν αρκετά λίγες, έχοντας άλλωστε τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με τη σημερινή της αντίπαλο!

Πλέον μοναδικός μακροχρόνια τραυματίας είναι ο μέσος Γκάμπριελ Σαντιάγκο, ενώ πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Ματέους Μοραές που θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχει και ο επιθετικός Χιτάλο που θα απουσιάσει. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Μπρούνο Ολιβέιρα, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο μέσος Φερνάντο Νέτο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Βιτόρια πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 0-3 επί της Βάσκο Ντα Γκάμα, σε ένα παιχνίδι που ουσιαστικά αγχώθηκε και κινδύνευσε μόνο ανάμεσα στα δύο πρώτα γκολ της με την αντίπαλο της να χάνει αρκετές ευκαιρίες. Βέβαια μεσολάβησε μεγάλο διάστημα, καθώς προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Μαρσίνιο, πετυχαίνοντας δεύτερο τέρμα με τον Τάλισον Κάλεν στο 69’ και σφραγίζοντας τη νίκη της με πέναλτι του Μαρσίνιο στο 78ο λεπτό.

Βιτόρια Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην bet365)

*Εχει πέντε σερί N/G εντός έδρας, 11/17 συνολικά στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρουζέιρο κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Μπρούσκε, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη σε αγώνα έξι βαθμών, παραμένοντας αήττητη για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι. Και ειδικά μακριά από την έδρα της, στα 10 τελευταία παιχνίδια της έχει χάσει μόνο στο γήπεδο της Αβαϊ, με τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Με την τελευταία της νίκη ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία, καθώς ξέφυγε στο +8 από την ζώνη του υποβιβασμού και θα πρέπει να γίνουν πράγματα και θαύματα για να υποβιβαστεί σε τρεις αγωνιστικές! Είναι στην 11η θέση βαθμολογικού πίνακα, έχοντας τις περισσότερες ισοπαλίες στην κατηγορία μαζί με την σημερινή της αντίπαλο.

Επιστρέφει από τραυματισμό ο μέσος Μάρκο Αντόνιο, αλλά παραμένουν εκτός λόγω ενοχλήσεων ο αριστερός μπακ Ματέους Περέιρα και ο επιθετικός Μπρούνο Ζόσε, τιμωρημένοι είναι ο μέσος Αντριάνο και ο επιθετικός Ραφαέλ Σομπίς, ενώ ο επιθετικός Μαρσέλο Μορένο είναι με την εθνική Βολιβίας.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κρουζέιρο κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μπρούσκε, χάρη σε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, από τους Βίτορ Λέκε (27’), Τζιοβάνι (50’), γλιτώνοντας σε μία φάση από το να βρεθεί πίσω στο σκορ, αλλά και σε πολλές περιπτώσεις από την ισοφάριση.

Κρουζέιρο Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5.

*Εχει 9/17 N/G εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 11/17 under 2,5 εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

* Οι 10 από τους 17 εκτός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο.