*7η αγωνιστική

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*6/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Η Πλζεν έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των
δύο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας.

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 απέναντι στην Τόμπολ (3-0), στον επαναληπτικό μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ του Conference League. Άνοιξε το σκορ στο 32’, για να “κλειδώσει” τη νίκη λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (90+3’).

Έχοντας ως παρακαταθήκη το υπέρ της 1-2 στην έδρα της Τόμπολ και με το παιχνίδι της στο πρωτάθλημα να αναβάλλεται ύστερα από αίτημα της, έπαιξε ξεκούραστη και χωρίς το παραμικρό άγχος στη ρεβάνς με τους Καζάκους και πήρε εύκολα την πρόκριση στους ομίλους του Conference. Μετά το “μουδιασμένο” ξεκίνημα της στο πρωτάθλημα (0-1-1), έχει φτάσει τις τρεις συνεχόμενες νίκες, έχοντας πλησιάσει στο -6 από την κορυφή, με παιχνίδι λιγότερο από τις Σπάρτα και Σλάβια Πράγας. Σταθερά εκτός οι Χαβέλ και Πέρνιτσα.

Βικτόρια Πλζεν Στατιστικά

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 8 παιχνίδια της

*Τα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στη Χράντεκ Κράλοβε, για την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με το καλημέρα (1-0 στο 8’), για να δεχτεί την ισοφάριση κόντρα στη ροή του παιχνιδιού (67’). Η τάξη αποκαταστάθηκε επτά λεπτά αργότερα, με τον Κόβαρικ να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ανώτερη των αντιπάλων της στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού η ομάδα του Γιάροσλαβ Βέσελι, επέστρεψε δίκαια στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, στις οποίες δεν κατάφερε μάλιστα να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η παραγωγικότητα της συνεχίζει να πονοκεφαλιάζει τον Τσέχο τεχνικό, με τους “πράσινους” να έχουν μόλις πέντε γκολ ενεργητικό στις 6 πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Εξακολουθούν να βρίσκονται εκτός οι Χάλα, Γιάνος και Βόντρα.