Bet365: Πόρτο – Λίβερπουλ με κορυφαίες αγορές (28/09)

Ανανεώθηκε:
bet365 logo

Στις 22:00, Πόρτο και Λίβερπουλ κοντράρονται για την 2η αγωνιστική του Champions League. Η bet365 διαθέτει το ματς με πλήθος στοιχηματικές αγορές.

Πόρτο – Λίβερπουλ στην Bet365

Η Πόρτο ξεκίνησε την πορεία της στους ομίλους φέτος με τη λευκή ισοπαλία απέναντι στην Ατλέτικο στη Μαδρίτη. Μετά από ένα γρήγορο ξεκίνημα, το παιχνίδι κατέληξε σε αυτό της κατοχής για τους γηπεδούχους και των αντεπιθέσεων για τους φιλοξενούμενους, χωρίς ωστόσο να υπάρξει ουσία. Το γκολ του Ταρέμι στο 81′ ακυρώθηκε μέσω VAR ως οφσάιντ. Όσον αφορά το πρωτάθλημα Πορτογαλίας, σημείωσε νίκη απέναντι στη Ζιλ Βιθέντε με 1-2 εκτός έδρας.

Σε μια αναμέτρηση “θρίλερ” στο “Άνφιλντ”, η Λίβερπουλ κέρδισε τη Μίλαν στην πρεμιέρα των ομίλων. Οι “ρεντς” προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Τομόρι στο 9′, με τον Σαλάχ να χάνει πέναλτι ένα πεντάλεπτο αργότερα. Έφτασε να χάνει 1-2 στο ημίχρονο, με τον Αιγύπτιο να βρίσκει τελικά δίχτυα στο 49′ για την ισοφάριση. Καθοριστικό ήταν το το τέρμα του Χέντερσον στο 69′, που χάρισε του τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους. Προέρχεται από εκτός έδρα “Χ” στην Πρέμιερ Λιγκ με την Μπρέντφορντ (3-3).

Ανάλογα με τις αποδόσεις τις bet365, περισσότερες πιθανότητες για να κερδίσει τον αγώνα έχει η Λίβερπουλ. Συνολικά, ο άσος είναι στο 4.75, το ”Χ” στο 3.80, και το διπλό στο 1.72.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τέσσερα από τα επτά παιχνίδια της Πόρτο, σημείωσαν γκολ και οι δύο ομάδες (στο 1.70 το Goal/Goal)
  • Στους πέντε από τους έξι πιο πρόσφατους αγώνες της Λίβερπουλ, σκόραρε ο Σαλάχ (στο 1.95 anytime scorer Σαλάχ)

Στην Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.