*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Μετρούν 2/2 μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτηση 2-1 επί του Μόντρεαλ στον τελικό του πρωταθλήματος Καναδά. Στο 57’ το 1-0, στο 65’ το 2-0, μείωσε το Μόντρεαλ στο 83’.

Έμεινε στο εντός έδρας 1-1 κόντρα στο Κάνσας, σε ματς που θα μπορούσε να κερδίσει, αλλά και να χάσει. Λίγα πράγματα στο επιθετικό κομμάτι, είχε ένα δοκάρι και τίποτα άλλο, κέρδισε όμως πέναλτι στο φινάλε του αγώνα και ισοφάρισε το γκολ που δέχτηκε στο 20’. Στα τελευταία λεπτά αμφότερες οι ομάδες είχαν από μια τεράστια ευκαιρία για να πάρουν τη νίκη, η ισοπαλία ήταν το δίκαιο αποτέλεσμα.

Δεύτερο σερί θετικό αποτέλεσμα για το Βανκούβερ μετά το εντός έδρας σπουδαίο 6-2 επί του Χιούστον, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 21 πόντους καταλαμβάνει την έκτη θέση της Δύσης. Μεσοβδόμαδα επικράτησε 2-1 του Μόντρεαλ στον τελικό του πρωταθλήματος Καναδά και κατέκτησε το τρόπαιο.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 5/7 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 5/7 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-1 επί του Πίτσμπουργκ για το Κύπελλο. Στο 56’ το 1-0, στο 71’ το 2-0, στις καθυστερήσεις το 3-0. Μείωσε στο φινάλε το Πίτσμπουργκ.

Χρειάζονται και μερικές “άσχημες” νίκες, μια τέτοια πήρε το Σινσινάτι στο εντός έδρας ματς της περασμένης εβδομάδας κόντρα στο Σικάγο. Δεν έκανε καλή εμφάνιση, ειδικά στο επιθετικό κομμάτι ήταν “βραχυκυκλωμένη”, χωρίς ιδέες και φαντασία. Αμυντικά στεκόταν καλά, το Σικάγο ήταν άτολμο. Τελικά τη λύση έδωσε στο 83’ ο Ακόστα, που έκανε ωραίο κοντρόλ μέσα στην περιοχή και εκτέλεσε από κοντά.

Ήταν η έκτη σερί νίκη πρωταθλήματος, το Σινσινάτι πορεύεται αήττητο στα τελευταία οκτώ (7-1-0), με 39 πόντους βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας της Ανατολής. Έρχεται από 10 νίκες στα τελευταία 11 παιχνίδια, απέχει απ’ τις ήττες μετά τα μέσα Απρίλη. Μεσοβδόμαδα δεν είχε πρόβλημα κόντρα στο Πίτσμπουργκ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου, επικράτησε άνετα και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά.