*12η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

Αζαξιό – Σαμπλί στο Pamestoixima.gr

ΑΖΑΞΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ταξίδεψε στη Βρετάνη με σημαντικές απουσίες στα μετόπισθεν, ωστόσο η Αζαξιό κρατήθηκε στο ύψος της, βρέθηκε μια ανάσα από τη νίκη, αλλά τελικά έμεινε στο 2-2 με την Γκινγκάμπ. Δύο φορές απέκτησε το προβάδισμα, αμφότερες δέχθηκε την ισοφάριση, με τη δεύτερη να έρχεται στις καθυστερήσεις της συνάντησης. Δίκαιο το τελικό σκορ.

Δεύτερη αγωνιστική που παραμένει αήττητη η Αζαξιό, είχε προηγηθεί το διπλό στη Ροντέ (0-1), δεν μπορεί να αποκτήσει σταθερότητα, κινείται κάτω του μετρίου και με ρεκόρ 3-2-6 βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία και στο +1 απ’ τα μπαράζ παραμονής. Ηττήθηκε και έμεινε άσφαιρη στα 3/5 φετινά εντός έδρας παιχνίδια της. Εξέτισε Αβινέλ (Αμυντικός, 10, 0), δεύτερη αγωνιστική τιμωρημένος ο Σαϊνατί (Αμυντικός, 3, 0), παραμένει τραυματίας ο Λεκές (Μέσος, 6, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Γκινγκάμπ. Προηγήθηκε με τον Νούρι στο 22’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 49’, απέκτησε ξανά το προβάδισμα με τον Μουσιτί – Οκό στο 54’, για να δεχθεί εκ νέου την ισοφάριση στο 90’+2’.

ΑΖΑΞΙΟ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 8/11 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima.gr).

*N/G τα 8/11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΜΠΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πήρε αυτό που άξιζε την προηγούμενη αγωνιστική η Τουλούζ, παραχωρώντας εντός έδρας 1-1 με την Τουλούζ. Δίκαιο το τελικό σκορ, έγινε κακό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αμφότερες έχασαν εκατέρωθεν ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος, βρήκε τον τρόπο να φέρει το ματς στην ισορροπία και συμβιβάστηκε στο φινάλε με τον βαθμό.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τη Σαμπλί, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 2-2 με την Τρουά, συμπλήρωσε έξι αγωνιστικές χωρίς νίκης (0-2-4), μοναδική επιτυχία στη σεζόν το εντός έδρας 2-1 επί της Σατορού. Παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση και στο -4 από την παραμονή. Επιπλέον, διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 21 γκολ. Εξέτισαν οι Ντεριέν (Αμυντικός, 9, 0), Σουμπερβί (Αμυντικός, 6, 0), Μπολιέ (Μέσος, 9, 0), δεύτερο παιχνίδι τιμωρημένος ο Ποντεμέ (Τερματοφύλακας, 7, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τουλούζ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 56’, ισοφάρισε με τον Ντουκουρέ στο 74’.