*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Πατσούκα-Ατλέτικο Σαν Λουίς 0-2.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νεκάξα με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκόμεζ στο 29’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κρουζ στο 45+4’. Το 2-1 πέτυχε ο Σαμούντιο στο 45+6’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέντεζ στο 90+3’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Ατλέτικο Σαν Λουίς. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με λίγες και το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη ακόμα δύο τέρματα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Πατσούκα. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, δείχνει να μην μπορεί να βρει σταθερότητα και αυτό οφείλεται κυρίως στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Από την άλλη είναι θετικό το γεγονός ότι σκοράρει σχεδόν μόνιμα, αν και αυτό δεν της έχει επιτρέψει ακόμα να αποσπάσει ιδιαίτερα θετικά αποτελέσματα μέχρι στιγμής.

Ατλέτικο Σαν Λουίς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φιλαδέλφεια Γιούνιον, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 1-0 ο Ροντόν με πέναλτι στο 7’ και το 2-0 ο ίδιος στο 45+6’. Το 3-0 ο Ροντόν πετυχαίνοντας χατ-τρικ στο 53’ και το 4-0 ο Ντεόσα στο 57’. Το 5-0 πέτυχε ο Ιντρίσι στο 63’ και το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Μπατίστα στο 85’.

Τρομερή εμφάνιση και εμφατική νίκη για την Πατσούκα. Επέβαλλε το ρυθμό της, πίεσε έντονα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση θα ήθελε να πραγματοποιήσει ιδανικά, περνώντας από την έδρα της Ατλετίκο Σαν Λουίς. Ψυχολογία στα ύψη ύστερα από το νικηφόρο αυτό αποτέλεσμα, συνηθίζει να βρίσκει βέβαια δίχτυα και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες των γηπεδούχων ώστε να το πετύχει και σήμερα. Από την άλλη δεν είναι συχνά σταθερή στα μετόπισθεν, έχοντας δεχθεί γκολ στις περισσότερες αναμετρήσεις ως τώρα.