5η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*Μετρούν 6/7 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Άντβερπ έχει πανηγυρίσει 6 διαδοχικές νίκες επί της Γάνδης και είναι αήττητη στα πρόσφατα 8 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΑΝΤΒΕΡΠ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα εντός έδρας, με αντίπαλο τη Μόλενμπεεκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος καμία από τις ομάδες δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της κι έμειναν στο μηδέν. Στο 63’ και στο 74’ ο Γιάνσεν έχασε δύο πέναλτι και το 0-0 δεν άλλαξε.

Η Άντβερπ “κόλλησε” στο μηδέν με αντίπαλο τη νεοφώτιστη Μόλενμπεεκ (0-0) εντός έδρας και ολοκλήρωσε μια εβδομάδα αρνητική. Μοιραίος στο ματς πρωταθλήματος ο Γιάνσεν, ο οποίος δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ δύο εκτελέσεις πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο.

Νωρίτερα, δεν κατάφερε να προβάλλει αντίσταση στη Βαρκελώνη, στη Μπαρτσελόνα (5-0), έχασε εύκολα, στην πρεμιέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Ήταν πρακτικά το πιο δύσκολο παιχνίδι του γκρουπ για το συγκρότημα του Μαρκ φαν Μπόμελ.

Μετρά τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες πλέον, σε επτά αναμετρήσεις στη Jupiler League, μετρώντας μία λιγότερη. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο Βάινς, που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού, εκτός και ο χαφ Οντρέικα, ενώ δεν επηρεάζουν οι Ένχελς, Φέρχουλστ. Αμφίβολος ο Ντε Λατ.

Άντβερπ Στατιστικά

*7/10 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*5/8 επίσημα ματς είχαν over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 6/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΑΝΔΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, εναντίον της Έουπεν, στο πλα΄σιιο του πρωταθλήματος. Στο 27’ ο Πάντοβιτς σκόραρε για το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο 44’ αποβλήθηκε ο Όρμπαν για τη Γάνδη. Στο 48’ ο Κάιπερς έχασε πέναλτι, ο Κουμς σκόραρε στην επαναφορά για το 1-1. Στο 57’ ο Τισουντάλι ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους.

Η Γάνδη έκανε δύσκολο το έργο της με αντίπαλο την Έουπεν (2-1) εντός έδρα για τη Jupiler League, με το εις βάρος της 0-1 στο ημίχρονο και το αριθμητικό μειονέκτημα, όμως πήρε το “τρίποντο” με ανατροπή στο δεύτερο μέρος.

Συμπλήρωσε επτά αναμετρήσεις χωρίς ήττα στις διοργανώσεις που συμμετέχει, έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την την Πολωνία, με αντίπαλο τη Ζόρια Λουχάνσκ (1-1) για την πρεμιέρα των ομίλων του Κόνφερενς Λιγκ.

Ίδιο αποτέλεσμα και στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Λέουβεν (1-1), άφησε δύο πόντους, αλλά παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας χωρίς ήττα, με απολογισμό πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες. Στο αγωνιστικό σκέλος, είναι τιμωρημένος ο φορ Όρμπαν, ενώ είναι εκτός επίσης, οι Νούριο Φορτούνα και Ντεπουάτρ.