*9η αγωνιστική.

* Μόνο πέρυσι συναντήθηκαν στα πλαίσια της Σεγούντα Ντιβισιόν, προέκυψαν 2 διπλά συνδυασμένα με under 2,5.

ΑΝΔΟΡΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε καθαρά από την Αλμπαθέτε με 3-1 εκτός. Πίσω στο σκορ με τα γκολ των Φουστέρ (32’) και Σίλβα (45’), μείωσε με τον Πέτσα (51’), στις καθυστερήσεις ο Μαρίν έκανε το 3-1.

Της λείπει η σταθερότητα. Εχασε με πολύ πιο ξεκάθαρο τρόπο απ’ όσο λέει η διακύμανση του σκορ και το κυριότερο, δεν απείλησε σοβαρά για να ισοφαρίσει, όσο το σκορ ήταν στο 2-1. Βγάζει μια γενικότερη δυσκολία στο να κάνει φάσεις, ακόμα και όταν είχε την κατοχή της μπάλας στην Αλμπαθέτε, έδειξε “φλυαρία”.

Σε περίοδο προσαρμογής θεωρεί πως βρίσκεται ακόμα η ομάδα του, ο σκόρερ του ματς με την Αλμπαθέτε, Άλεξ Πέτσα, “έχουμε αντιληφθεί τι πρέπει να κάνουμε, αλλά προς το παρόν είναι δύσκολο να το αποδώσουμε στο γήπεδο”.

Δεύτερο έξω ο βασικός αριστερός μπακ Παμπίν, δεν υπολογίζεται για άλλες πέντε εβδομάδες.

Ανδόρα Στατιστικά

* Στα 3 τελευταία έχει σημειώσει μόλις 2 τέρματα.

* Δεν είναι ομάδα των σερί όσον αφορά τα γκολ, δεν έχει κάνει πάνω από 2 συνεχόμενα, είτε under 2,5, είτε over 2,5.

ΣΑΡΑΓΟΣΑ

Προηγούμενο ματς: Ήττα – σοκ εντός από τη Μιραντές (0-1). Με δέκα από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους λόγω αποβολής του φορ Ένριτς, είχε δοκάρι για να προηγηθεί, έχασε και το βαθμό από αυτογκόλ του Αμαδόρ (88’).

Μίνι σερί ηττών, αφού η μπάλα αποφάσισε πως πρέπει να χάσει. Πέρα από το δοκάρι έχασε κραυγαλέες ευκαιρίες να προηγηθεί, για να δει τελικά την μπάλα στο τέλος να την τιμωρεί, να κοντράρει σε παίκτη της και να καταλήγει στα δίχτυα της.

Αισιόδοξος στην τελευταία συνέντευξη τύπου ο Εσκριμπά, “θα κάνουμε καλή σεζόν”, ανέφερε που σημαίνει ότι πιστεύει ότι η ομάδα του θα προβιβαστεί στην Πριμέρα, μια και αυτός είναι ο ξεκάθαρος στόχος. Ωστόσο έδειξε να τον προβληματίζει η αφλογιστία που παρατηρεί τον τελευταίο καιρό ενώ έχει να λύσει και το επιπλέον πρόβλημα, ότι η ομάδα του είναι μόλις 15η σε τελικές προσπάθειες στο πρωτάθλημα.

Τιμωρημένος ο φορ Ένριτς, επιστρέφει από τραυματισμό ο βασικός δεξιός μπακ Φραν Γκάμεθ.