* 24η Αγωνιστική (προτελευταία)

* Goal/Goal & Over 3.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στις ήττες για την Αλντοσίβι το προηγούμενο Σάββατο, στάθηκε καλά για ένα ημίχρονο στην Κόρδοβα, λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην ισχυρή Ταγιέρες, παρότι αυτή είχε το μυαλό της στο μεσοβδόμαδα ημιτελικό Κυπέλλου.

Είχαν προηγηθεί δύο νίκες με 2-0, δικαίως επί της Σαν Λορέντσο, αν και εκμεταλλεύτηκε τις αποβολές των αντιπάλων, με τεράστια δόση τύχης στην έδρα της Μπάνφιλντ (0-2) λίγες μέρες νωρίτερα.

Βρίσκεται εντός τελευταίας τριάδας στη συνολική βαθμολογία υποβιβασμού, που θα ισχύσει από το 2022, μαζεύει πόντους που προσμετρηθούν την επόμενη χρονιά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Ταγιέρες. Λιγοστές οι καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, από στημένες φάσεις για την Ταγιέρες οι κυριότερες. Από μία τέτοια άνοιξε το σκορ στο 50’ με κεφαλιά του Τενάγλια. Απείλησε από κόρνερ και η Αλντοσίβι, αλλά στο 80’ ο Βαλόγιες με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 .

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* “2-3 γκολ” τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στις νίκες για την Αρχεντίνος, ήταν πειστική την Κυριακή στο εντός έδρας 3-0 επί της Χιμνάσια και παρέμεινε ζωντανή στο κυνήγι μίας θέσης στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Είχε προηγηθεί η ανταγωνιστική εμφάνιση, αλλά ήττα στην έδρα της Βελέζ (2-0) και οι ισοπαλίες με Γοδόι Κρους (0-0 εντός) και Ουρακάν (1-1 εκτός).

Πήγε στους 48 πόντους στη συνολική βαθμολογία, στο -2 από την τελευταίες προνομιούχες θέσεις, με νίκη σήμερα προσπερνά τέσσερις ομάδες και έχει βατό αντίπαλο την τελευταία αγωνιστική (Σαρμιέντο εντός) για να καταφέρει να πλασαριστεί εντός αυτών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Χιμνάσια. Στο 12ο λεπτό η Αρχεντίνος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Άβαλος σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ. Στο 48’ ο Καραμπαχάλ έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους και ο Σαντοβάλ στο 79’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, με την άμυνα της Χιμνάσια ανεβασμένη ψηλά.