*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

*Στον πρώτο γύρο: Ρασίνγκ Κλουμπ – Αλιάνσα Λίμα 1-0

Αλιάνσα Λίμα – Ρασίνγκ Κλουμπ στην Betshop | +21

ΑΛΙΑΝΣΑ ΛΙΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Περού)

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και επτά αναμετρήσεις η Αλιάνσα Λίμα, σε ένα σερί όπου και μετράει πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες. Στην πιο πρόσφατη εξ αυτών, η ομάδα του Μάριο Σάλας υποδέχθηκε τη Σέζαρ Βαγιέχο, για το πρωτάθλημα του Περού, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Για ακόμη μια φορά παρουσιάστηκε κατώτερη των προσδοκιών.

Στο Κόπα Λιμπερταδόρες τώρα, μετά από τις τρεις πρώτες στροφές των ομίλων, υπέστη ισάριθμες ήττες και ούσα άποντη, βρίσκεται στην τελευταία θέση του ομίλου της. Το έργο της για μια πιθανή πρόκριση δυσκολεύει αρκετά πλέον. Πήρε μια νίκη στα πέντε τελευταία εντός της, σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες. Ανέτοιμος ο Αλέξι Γκόμες (ΜΕ 11/2), που είναι εκτός.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σέζαρ Βαγιέχο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 52ο λεπτό, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μόρα, στο 74ο λεπτό.

Αλιάνσα Λίμα Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Betshop)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε νόμιμα στην Betshop +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αργεντινή)

Η εξάμηνη αποχή από τις αγωνιστικές υποχρεώσει, φαίνεται ότι είχε μεγάλο αντίκτυπο στη Ρασίνγκ Κλουμπ. Την περασμένη εβδομάδα, η ομάδα του Σεμπάστιαν Μπεκασέσε υποδέχθηκε τη Νασιονάλ, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Είχε την κατοχή με το μέρος της, όμως δεν έγινε ιδιαίτερα απειλητική, ενώ για αρκετό διάστημα έπαιζε και με παίκτη λιγότερο.

Αυτή ήταν και η πρώτη της απώλεια στη φετινή διοργάνωση, καθώς είχαν προηγηθεί οι δυο νίκες επί των Εστουδιάντες ντε Μερίδα (1-2 εκτός) και Αλιάνσα Λίμα (1-0 εντός). Με έξι βαθμούς, είναι δεύτερη στον όμιλο, πίσω από τη Νασιονάλ, η οποία έχει το απόλυτο και είναι με ματς περισσότερο. Επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία εκτός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Τραυματίες οι Λισάντρο Λόπες (ΕΠ 23/4) και Ματίας Ρόχας (ΜΕ 26/3), ενώ τιμωρημένος είναι ο Αουγκούστο Σολάρι (ΜΕ 5/1), που αποβλήθηκε στο προηγούμενο. Σε καραντίνα βρίσκεται ο Ματίας Σαράτσο (ΜΕ 22/5).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Νασιονάλ, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Το τέρμα που δέχθηκε στο 53ο λεπτό και από το σημείο του πέναλτι, έκρινε και την αναμέτρηση.