* Over 3.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (23/10): Τραμπζονσπόρ – Αλάνιασπορ 1-0

* Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα!

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Καραγκιουμρούκ. Ο Εϊσερίκ (24’) άνοιξε το σκορ για την Καραγκιουμρούκ, αλλά στο 33’ έμεινε με 10 παίκτες και στο 90+5’ ο Χασάν ισοφάρισε με πέναλτι.

Μπορεί να συμπλήρωσε 6 ματς δίχως νίκη με την (5η) ισοπαλία της περασμένης Κυριακής, αλλά ο βαθμός που πήρε στην Κωνσταντινούπολη είναι πολύτιμος στην οικονομία του πρωταθλήματος.

Δεν ξεκίνησε καλά στο ματς, απειλήθηκε πριν δεχθεί το γκολ και δεν μπορούσε να δημιουργήσει στο 11 εναντίον 11. Ένα απρόσεκτο μαρκάρισμα όμως της πρόσφερε αριθμητικό πλεονέκτημα για μία ώρα αγώνα. Αναμενόμενα κυριάρχησε την κατοχή, αλλά στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους γλίτωσε σε τεράστια ευκαιρία των γηπεδούχων. Φλύαρη στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, δεν είχε καθαρή ευκαιρία πριν το “light” πέναλτι ισοφάρισης στις καθυστερήσεις.

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του δήλωσε ο κόουτς Τεκέ, συνάμα υποστήριξε ότι χάθηκε ευκαιρία για “τρίποντο”, έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι.

Στα αγωνιστικά νέα, επέστρεψε στο προηγούμενο (ως αλλαγή) ο Λίμα (στόπερ) και άφησε στο απουσιολόγιο τους τραυματίες επιθετικούς Σίλβα και Χουάνγκ.

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 10 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Μπασακσεχίρ. Ο Βίστσα πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 57ο λεπτό.

Την ομάδα του 2022 θυμίζουν οι “μπορντο-μαβιλερί” με τις εμφανίσεις του τελευταίου μήνα, ο κόουτς Αβτσί φαίνεται πως έχει βρει ξανά τη φόρμουλα.

Μετά από τρεις σερί νίκες (δίχως γκολ παθητικό) στην Super Lig, με τις οποίες εδραιώθηκαν εντός ευρωπαϊκών θέσεων, την Τετάρτη εξασφάλισαν την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, απ’ όπου θα λείπουν Φενέρ & Γαλατά!

Δικαιότατη η επικράτηση στον προημιτελικό, η ομάδα της Τραπεζούντας έκανε νέα πειστική εμφάνιση, ειδικά στο ανασταλτικό κομμάτι. Μπήκε ζωηρά στο ματς, απείλησε σε τέσσερις περιπτώσεις στο πρώτο 10λεπτο! Αποτελεσματικό το ψηλό πρέσινγκ, δεν επέτρεψε στην Μπασακσεχίρ να κάνει παιχνίδι και ξόδεψε κι άλλες ευκαιρίες πριν την ανάπαυλα. Δεν άλλαξε το σκηνικό μετά απ’ αυτήν και η πίεση καρποφόρησε, έστω κι αργά, για το καθοριστικό γκολ. Σωστή η ακόλουθη διαχείριση, δεν κινδύνευσε παρά την οπισθοχώρηση.

“3η θέση στο πρωτάθλημα και κατάκτηση του Κυπέλλου. Και οι δύο είναι σημαντικοί στόχοι και οι δύο είναι στο χέρι μας. Αυτή η ομάδα έχει περισσότερο από αρκετή δύναμη για να πετύχει τους στόχους. Πιστεύω σε σας. Θέλω υψηλή ενέργεια, παίζοντας έξυπνα και βοηθώντας ο ένας τον άλλον στο γήπεδο.” είπε στους παίκτες του ο κόουτς Αβτσί.

Στα αγωνιστικά νέα, ο βασικός φορ Ονουάτσου έσπασε το χέρι του και θα μείνει εκτός για τον επόμενο μήνα. Επανενεργοποιήθηκε για τη θέση, ως εναλλακτική λύση, ο Μποζόκ.

Εκτός αποστολής έμειναν και οι τραυματίες στόπερ Τουρκμέν, Φερνάντεθ, ενώ ο Όρσιτς (εξτρέμ) δεν είναι ακόμα έτοιμος μετά τον σοβαρό του τραυματισμό στην καλοκαιρινή προετοιμασία.