*20η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Στον πρώτο γύρο: Μπίλεφελντ – Άιντραχτ 1-1

*Μετά την εντός έδρας ήττα (3-0) που γνώρισε το Νοέμβριο 2006, η Άιντραχτ παραμένει αήττητη σε οχτώ αγωνιστικές με την Μπίλεφελντ (τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες).

*Η Μπίλεφελντ πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε 14 εκτός έδρας αγωνιστικές με την Άιντραχτ (τέσσερις ισοπαλίες, εννέα ήττες).

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με σημαντικές απουσίες (Τραπ, Κόστιτς) ταξίδεψε στην έδρα της Άουγκσμπουργκ η Άιντραχτ, από την οποία επέστρεψε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Στο σύνολο ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι, πήραν προβάδισμα στο 22′ και έφτασαν κοντά στο 2-0 εφτά λεπτά πιο μετά, με το δοκάρι του Λίντστρομ.

Μετρημένες ήταν οι φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, πιο σπουδαία εκείνη του Νίντερλεχνερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για τους γηπεδούχους, με τον πορτιέρο Ραμάι να την αποκρούει. “Η Μπίλεφελντ βασίζεται στη φυσική κατάσταση, έχει ποιότητα επιθετικά. Εμείς θέλουμε μόνο τη νίκη”, είπε ο προπονητής Γκλάσνερ.

Ξεπέρασαν την περιπέτεια με τον κορωνοϊό οι Τραπ και Κόστιτς, υπάρχει ερωτηματικό για τη συμμετοχή του δεύτερου στο βασικό σχήμα. Θα πρέπει να γυρίσουμε στον Μάρτιο 2013 για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας ήττα των “αετών” ημέρα Παρασκευή: Τότε δεν κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση της Γκλάντμπαχ (1-0). Έκτοτε σημείωσαν πέντε νίκες και επτά ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Άουγκσμπουργκ. Στο 22′ ο Καμάντα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Γκρέγκοριτς στο 38′.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 11/13 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Over 2,5 στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπίλεφελντ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το ρόλο του φαβορί που έφερε κόντρα στην Γκρόιτερ Φιρτ, πετώντας δύο βαθμούς στην έδρα της (2-2). Πριν συμπληρωθούν 10′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Οκουγκάουα, ισοφάρισαν με τρομερή ατομική προσπάθεια οι φιλοξενούμενοι.

Πιο κινητική η Μπίλεφελντ στο δεύτερο, κατάφερε απλά να απαντήσει στο γκολ του Νίλσεν με τρομερό σουτ του Κάστρο. Το συγκρότημα του Κράμερ παραμένει αήττητο σε τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), συγκεντρώνοντας 18 βαθμούς δεν κατάφερε να ξεκολλήσει από την επικίνδυνη ζώνη, όντας στο -1 από την 15η Άουγκσμπουργκ.

Η Μπίλεφελντ αποτελεί μία από τις πιο… τρεχαλατζίδικες ομάδες στο φετινό πρωτάθλημα: Οι ποδοσφαιριστές της διανύουν 119,3 χιλιόμετρα ανά παιχνίδι. Οι Πριτλ και Κάστρο έχουν προβάδισμα για θέση βασικού στο κέντρο από τους Βασιλειάδη και Σεπφ. Εναλλακτικές επιθετικές λύσεις φαντάζουν οι Κλος και Λάσμε.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Γκρόιτερ Φιρτ. Μόλις στο 8′ ο Οκουγκάουα έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, απάντησαν οι Λέβελινγκ (35′) και Νίλσεν (67′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κάστρο στο 83′.